ოქროს გლობუსი 2020-ის გამარჯვებულები ცნობილია
ოქროს გლობუსი 2020-ის გამარჯვებულები ცნობილია

A+ A-

09:55 06/01/2020

ლოს-ანჯელესში, სასტუმრო ბევერლი ჰილტონში ოქროს გლობუსის 77-ე დაჯილდოების ცერემონია გაიმართა.

ოთხწლიანი შესვენების შემდეგ წამყვანად კვლავ რიკი ჯერვეისი მოგვევლინა. მანამდე მსახიობმა განაცხადა, რომ ეს დაჯილდოება მისთვის წამყვანის ამპლუაში უკანასკნელი იქნებოდა.

გამარჯვებულები 25 ნომინაციაში გამოავლინეს.

წარმოგიდგენთ უცხოური პრესის ასოციაციის მთავარი ჯილდოს — ოქროს გლობუსის 2020 წლის გამარჯვებულებს.

საუკეთესო მხატვრული ფილმი - დრამა

  • The Irishman
  • Joker
  • Marriage Story
  • 1917 (გამარჯვებული)
  • Two Popes

ქალის როლის საუკეთესო შემსრულებელი მხატვრულ ფილმში - დრამა

  • სინტია ერივო, Harriet
  • სკარლეტ იოჰანსონი, Marriage Story
  • სირშა რონანი, Little Women
  • შარლიზ ტერონი, Bombshell
  • რენე ზელვეგერი, Judy (გამარჯვებული)

კაცის როლის საუკეთესო შემსრულებელი მხატვრულ ფილმში - დრამა

  • კრისტიან ბეილი, Ford v Ferrari
  • ანტონიო ბანდერასი, Pain and Glory
  • ადამ დრაივერი, Marriage Story
  • ხოაკინ ფენიქსი, Joker (გამარჯვებული)
  • ჯონათან პრაისი, The Two Popes

საუკეთესო მხატვრული ფილმი - კომედია ან მიუზიკლი

  • Once Upon a Time in Hollywood (გამარჯვებული)
  • Jojo Rabbit
  • Knives Out
  • Rocketman
  • Dolemite Is My Name

ქალის როლის საუკეთესო შემსრულებელი მხატვრულ ფილმში - კომედია ან მიუზიკლი

  • აკვაფინა, The Farewell (გამარჯვებული)
  • ანა დე არმასი, Knives Out
  • ქეით ბლანშეტი, Where’d You Go, Bernadette
  • ბინი ფელდშტაინი, Booksmart
  • ემა თომპსონი, Late Night

კაცის როლის საუკეთესო შემსრულებელი მხატვრულ ფილმში - კომედია ან მიუზიკლი

  • დენიელ კრეიგი, Knives Out

  • რომან გრიფინ დევისი, Jojo Rabbit

  • ლეონარდო დიკაპრიო, ONCE UPON A TIME... IN HOLLYWOOD

  • ტერონ ეჯერტონი, Rocketman (გამარჯვებული)

  • ედი მერფი, Dolemite Is My Name

საუკეთესო ანიმაცია

  • Frozen II
  • How to Train Your Dragon: The Hidden World
  • Missing Link (გამარჯვებული)
  • Toy Story 4
  • Lion King

საუკეთესო უცხოენოვანი მხატვრული ფილმი

  • The Farewell
  • Les Miserables
  • Pain and Glory
  • Parasite (გამარჯვებული)
  • Portrait Of A Lady On Fire

ქალის მეორეხარისხოვანი როლის საუკეთესო შემსრულებელი მხატვრულ ფილმში

  • კეტი ბეიტსი, Richard Jewell
  • ანეტ ბენინგი, The Report
  • ლორა დერნი, Marriage Story (გამარჯვებული)
  • ჯენიფერ ლოპესი, Hustlers
  • მარგო რობი, Bombshell

კაცის მეორეხარისხოვანი როლის შემსრულებელი მხატვრულ ფილმში

  • ტომ ჰენკსი, A Beautiful Day in the Neighborhood
  • ენტონი ჰოპკინსი, The Two Popes
  • ალ პაჩინო, The Irishman
  • ჯო პეში, The Irishman
  • ბრედ პიტი, Once Upon a Time in Hollywood (გამარჯვებული)

მხატვრული ფილმის საუკეთესო რეჟისორი

  • ბონგ ჯუნ-ჰო, Parasite
  • სემ მენდესი, 1917 (გამარჯვებული)
  • ტოდ ფილიპსი, Joker
  • მარტინ სკორსეზე, The Irishman
  • კვენტინ ტარანტინო, Once Upon a Time in Hollywood

საუკეთესო სცენარი

  • Marriage Story
  • Parasite
  • The Two Popes
  • Once Upon a Time in Hollywood (გამარჯვებული)
  • The Irishman

საუკეთესო სატელევიზიო სერიალი - დრამა

  • Big Little Lies (HBO)
  • The Crown (Netflix)
  • Killing Eve (BBC America)
  • The Morning Show (Apple TV Plus)
  • Succession (HBO) (გამარჯვებული)

საუკეთესო მსახიობი ქალი დრამატულ სერიალში

  • ჯენიფერ ენისტონი, The Morning Show
  • ოლივია კოლმანი, The Crown (გამარჯვებული)
  • ჯოდი კომერი, Killing Eve
  • ნიკოლ კიდმანი, Big Little Lies
  • რიზ უიზერსპუნი, Big Little Lies

საუკეთესო მსახიობი კაცი დრამატულ სერიალში

  • ბრაიან კოქსი, Succession (გამარჯვებული)
  • კიტ ჰარინგტონი, Game of Thrones
  • რამი მალეკი, Mr. Robot
  • ტობიას მენზისი, The Crown
  • ბილი პორტერი, Pose

საუკეთესო ორიგინალური მუსიკა

  • Motherless Brooklyn
  • Little Women
  • Joker (გამარჯვებული)
  • 1917
  • Marriage Story

საუკეთესო ორიგინალური სიმღერა

  • Beautiful Ghosts (Cats)
  • (I’m Gonna) Love Me Again (Rocketman) — გამარჯვებული
  • Into the Unknown (Frozen II)
  • Spirit (The Lion King)
  • Stand Up (Harriet)

საუკეთესო კომედიური სერიალი

  • Barry (HBO)
  • Fleabag (გამარჯვებული)
  • The Kominsky Method (Netflix)
  • The Marvelous Mrs. Maisel (Amazon)
  • The Politician (Netflix)

საუკეთესო მსახიობი ქალი მუსიკალურ ან კომედიურ სერიალში

  • კრისტინა ეპლგეიტი, Dead to Me
  • რეიჩეილ ბროსნაჰანი, Marvelous Mrs. Maisel
  • კრისტენ დანსტი, On Becoming a God in Central Florida
  • ნატაშა ლიონე, Russian Doll
  • ფიბი უოლერ-ბრიჯი, Fleabag (გამარჯვებული)

საუკეთესო მსახიობი კაცი მუსიკალურ ან კომედიურ სერიალში

  • მაიკლ დუგლასი, The Kominsky Method
  • ბილ ჰეიდერი, Barry
  • ბენ პლატი, The Politician
  • პოლ რუდი, Living with Yourself
  • რამი იუსეფი, Ramy (გამარჯვებული)

საუკეთესო მინისერიალი ან სატელევიზიო მხატვრული ფილმი

  • Catch-22 (Hulu)
  • Chernobyl (HBO) — გამარჯვებული
  • Fosse/Verdon (FX)
  • The Loudest Voice (Showtime)
  • Unbelievable (Netflix)

საუკეთესო მსახიობი ქალი მინისერიალში ან სატელევიზიო ფილმში

  • კეიტლინ დევერი, Unbelievable
  • ჯოუი კინგი, The Act
  • ჰელენ მირენი, Catherine the Great
  • მერიტ უივერი, Unbelievable
  • მიშელ უილიამსი, Fosse/Verdon (გამარჯვებული)

საუკეთესო მსახიობი კაცი მინისერიალში ან სატელევიზიო ფილმში

  • კრისტოფერ ებოტი, Catch-22
  • საშა ბარონ კოენი, The Spy
  • რასელ ქროუ, The Loudest Voice (გამარჯვებული)
  • ჯარედ ჰარისი, Chernobyl
  • სემ როკველი, Fosse/Verdon

ქალის საუკეთესო მეორეხარისხოვანი როლის შემსრულებელი მინისერიალში ან სატელევიზიო ფილმში

  • პატრიცია არკეტი, The Act (გამარჯვებული)
  • ჰელენა ბონემ კარტერი, The Crown
  • ტონი კოლეტი, Unbelievable
  • მერილ სტრიპი, Big Little Lies
  • ემილი უოტსონი, Chernobyl

კაცის საუკეთესო მეორეხარისხოვანი როლის შემსრულებელი მინისერიალში ან სატელევიზიო ფილმში

  • ალან არკინი, The Kominsky Method
  • კირან კალკინი, Succession
  • ენდრიუ სკოტი, Fleabag
  • სტელან სკარსგარდი, Chernobyl (გამარჯვებული)
  • ჰენრი უინკლერი, Barry