მისი თქმით, მის მიერ დაარსებულმა საბჭომ ღაზის სექტორის რეკონსტრუქციისთვის წევრი ქვეყნებისგან ხუთ მილიარდ დოლარზე მეტი შეაგროვა."ჩვენ რეკორდულად სწრაფად გავწიეთ ჰუმანიტარული დახმარება და უზრუნველვყავით ყველა ცოცხალი და გარდაცვლილი მძევლის გათავისუფლება. გასულ თვეში შვეიცარიის ქალაქ დავოსში ორგანიზაციის ოფიციალური ფორმირების აღსანიშნავად და ღაზის სექტორისა და მის ფარგლებს გარეთ მცხოვრები მშვიდობიანი მოსახლეობის მომავლისთვის თამამი ხედვის – მსოფლიო მშვიდობის – წარმოსადგენად ორი ათეული გამორჩეული დამფუძნებელი წევრი შემომიერთდა. 2026 წლის 19 თებერვალს ვაშინგტონში დონალდ ჯ. ტრამპის სახელობის მშვიდობის ინსტიტუტში კვლავ შევხვდები „მშვიდობის საბჭოს“ წევრებს, სადაც გამოვაცხადებთ, რომ წევრმა სახელმწიფოებმა ღაზაში ჰუმანიტარული დახმარებისა და რეკონსტრუქციისთვის ხუთ მილიარდ დოლარზე მეტი გამოჰყვეს, ასევე, ღაზის მოსახლეობის უსაფრთხოებისა და მშვიდობის შესანარჩუნებლად საერთაშორისო სტაბილიზაციის ძალებსა და ადგილობრივ პოლიციაში ათასობით პერსონალი გამოჰყვეს. ძალიან მნიშვნელოვანია, რომ „ჰამასმა“ შეასრულოს სრული და დაუყოვნებლივი დემილიტარიზაციის ვალდებულება."მშვიდობის საბჭო" ისტორიაში ყველაზე მნიშვნელოვანი საერთაშორისო ორგანო იქნება და ჩემთვის დიდი პატივია მისი თავმჯდომარეობა“, – წერს ტრამპი სოციალურ ქსელ Truth Social-ზე.
კუროფინანსურ საკითხებში სიფრთხილე გმართებთ - შესაძლებელია დაუგეგმავი ხარჯები. პირად ურთიერთობებში კი თბილი და გულწრფელი საუბარი ბევრ გაუგებრობას მოაგვარებს.ტყუპებიდღეს კომუნიკაცია თქვენი ძლიერი მხარეა - წარმატება შეხვედრებსა და მოლაპარაკებებში გელით. ეცადეთ, ზედმეტი დაპირებები არ გასცეთ.კირჩხიბიდღე ოჯახურ თემებსა და შინაგან სიმშვიდეზე ფოკუსირებისთვისაა. მცირე დასვენება და საყვარელ ადამიანებთან დროის გატარება ენერგიას შეგმატებთ. ლომიშესაძლოა ყურადღების ცენტრში აღმოჩნდეთ. გამოიყენეთ ეს შანსი საკუთარი იდეების წარმოსაჩენად, თუმცა კოლეგების აზრის გათვალისწინებაც არ დაგავიწყდეთ.ქალწულიდღეს დეტალებზე კონცენტრაცია წარმატებას მოგიტანთ. კარგი დროა დაგეგმვისა და დაწყებული საქმის ბოლომდე მიყვანისთვის.სასწორიურთიერთობებში ბალანსის დაცვა მთავარი ამოცანაა. მოერიდეთ დაპირისპირებას და ეცადეთ კომპრომისის გზით იმოქმედოთ.მორიელიინტუიცია გაგიმართლებთ — ენდეთ შინაგან ხმას. შესაძლებელია მნიშვნელოვანი სიახლე, რომელიც სამომავლო გეგმებს შეცვლის.მშვილდოსანიდღე იდეების განხორციელებისთვის ხელსაყრელია. მოგზაურობასთან ან სწავლასთან დაკავშირებული საკითხები დადებითად წარიმართება.თხის რქაკარიერულ სფეროში პასუხისმგებლობა იზრდება. მოთმინება და დისციპლინა დაგეხმარებათ სასურველი შედეგის მიღწევაში.მერწყულიახალი ნაცნობობა საინტერესო პერსპექტივას გაგიხსნით. არ შეგეშინდეთ განსხვავებული ხედვების გამოხატვის. თევზებიემოციურად მგრძნობიარე დღეა - ეცადეთ ნეგატიური ფონისგან თავი დაიცვათ. შემოქმედებითი საქმიანობა განწყობას გაგიუმჯობესებთ.