სამოქალაქო ავიაციის სააგენტოში წარმოდგენილი განაცხადის შესაბამისად, ავიარეისები 2026 წლის ზაფხულის სანავიგაციო სეზონის განმავლობაში, კერძოდ 24 აპრილიდან 16 ოქტომბრის ჩათვლით Airbus A330-ის და Boeing B777-ის ტიპის საჰაერო ხომალდებით შესრულდება. სულ, ორი ქვეყნის დედაქალაქებს შორის რვა ავიარეისის განხორციელება იგეგმება.აღსანიშნავია, საქართველოსა და კორეის რესპუბლიკას შორის სეზონური არარეგულარული რეისები 2024-2025 წლების განმავლობაშიც შესრულდა კორეული ავიაკომპანია Korean Air-ის მიერ. 2024 წელს, ორ ქვეყანას შორის საჰაერო გზით გადაყვანილ იქნა 1077 მგზავრი, ხოლო 2025 წელს - 2233 მგზავრი.ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების სამინისტროს სსიპ სამოქალაქო ავიაციის სააგენტომ ავიაკომპანიას ფრენების განხორციელებისათვის აუცილებელი ნებართვა უკვე მიანიჭა.
შეთავაზების ფარგლებში, 13 თებერვალს, ის მომხმარებლები, რომლებიც extra.ge-ზე და extra market-ზე შოპინგისას, საქართველოს ბანკის საკრედიტო AmEx ბარათით გადაიხდიან, დახარჯული თანხის 20% MR ქულების სახით დაუბრუნდებათ. (ჯამში მაქსიმუმ 150 ლარის MR ქულა) შეთავაზება ვრცელდება extra.ge-სა და extra market-ის სრულ ასორტიმენტზე, როგორც ვებგვერდზე, ასევე მობილურ აპლიკაციაში.ინფორმაციისთვის, extra საქართველოში ყველაზე დიდი ონლაინ მაღაზიაა, რომელიც მომხმარებლებს მრავალფეროვან პროდუქტებსა და კომფორტულ ონლაინ შოპინგის გამოცდილებას სთავაზობს.
1770971580
პროექტის ჯამური ღირებულება 30 მილიონს აღემატება, საიდანაც თიბისის დაფინანსება 12 მილიონ ლარს შეადგენს. კომპანია სააგენტოს “აწარმოე საქართველოში” ბიზნეს უნივერსალის პროგრამის ფარგლებში სესხის პროცენტის თანადაფინანსებითაც სარგებლობს.„ბანი 2007“ 18 წელია თიბისის პარტნიორია. კომპანიის ძირითადი საქმიანობა მოიცავს უძრავი ქონების მენეჯმენტს; Hilton Garden Inn კი, ჯგუფის მეორე ობიექტია სტუმარმასპინძლობის სექტორში.“მოხარული ვარ, რომ თიბისის მხარდაჭერით, ბორჯომში საერთაშორისო ბრენდის სასტუმრო გაიხსნება. ეს ნიშნავს რეგიონის ეკონომიკაში ჩადებულ ინვესტიციას, რაც ხელს შეუწყობს სტუმარმასპინძლობის სფეროს განვითარებასა და ადგილობრივების დასაქმებას. სწორედ ესაა მთავარი პრიორიტეტები, რომლებსაც თიბისი პროექტების დაფინანსებისას ითვალისწინებს. ჩვენ აქტიურად ვუჭერთ მხარს სტუმარმასპინძლობის სექტორს მთელს საქართველოში. სასტუმრობისა და ტურიზმის სექტორში თიბისის პორტფელი 1.2 მილიარდ ლარს შეადგენს. ბოლო 3 წლის განმავლობაში კი ბანკმა ინდუსტრიის დაფინანსება 210 მილიონი ლარით, 22%-ით, გაზარდა“,- გიორგი დარჩიაშვილი, თიბისის მსხვილი და საშუალო კორპორატიული კლიენტების მომსახურების დეპარტამენტის დირექტორი.“მსგავსი მასშტაბის პროექტები ჩვენთვის მხოლოდ ინფრასტრუქტურის განვითარება არ არის - ეს არის პასუხისმგებლობა ქალაქისა და რეგიონის წინაშე. საერთაშორისო ბრენდის სასტუმროს პროექტით ბორჯომში მდგრად ეკოსისტემას ვქმნით, რომელიც რეალურ სარგებელს მოუტანს ადგილობრივებს. მშენებლობის პროცესში ჩართული იქნება რამდენიმე კომპანია და დასაქმდება არანაკლებ 80 ადამიანი, ექსპლოატაციის შემდეგ კი დაახლოებით 100 ადგილობრივი მიიღებს სტაბილურ სამუშაო ადგილს. განსაკუთრებულად გვიხარია თიბისისთან პარტნიორობა - ბანკთან, რომელიც რეგიონების გრძელვადიან განვითარებას აქტიურად უჭერს მხარს; პროექტი სააგენტოს „აწარმოე საქართველოში“ პროგრამის ფარგლებშიც მიიღებს დაფინანსებას, რაც დამატებითი ხელშემწყობი ფაქტორია კომპანიის გრძელვადიანი ფინანსური სტაბილურობისთვის“,- ვაკო საღირაშვილი, პროექტის აღმასრულებელი მენეჯერი."Hilton Garden Inn-ის პროექტის განხორციელება ბორჯომში წარმოადგენს მნიშვნელოვან ინვესტიციას ქვეყნის ტურიზმისა და რეგიონული ეკონომიკის განვითარებისთვის და მოხარული ვართ, რომ სააგენტომ „აწარმოე საქართველოში“ სესხის პროცენტის სუბსიდირების მექანიზმით თავისი წვლილი შეიტანა ამ პროექტში“ - კომპანია სარგებლობს სააგენტოს პროგრამით „ბიზნეს უნივერსალი“. მსგავსი მასშტაბის საერთაშორისო ბრენდების შემოსვლა ქვეყანაში ზრდის საქართველოს საინვესტიციო მიმზიდველობას, ხელს უწყობს ახალი სამუშაო ადგილების შექმნასა და ადგილობრივი ბიზნესების გააქტიურებას“, - მიხეილ ხიდურელი, სააგენტოს „აწარმოე საქართველოში“ დირექტორი.
1770963795
თიბისიმ მომხმარებლებზე 14 თებერვლისთვისაც იზრუნა და სხვადასხვა კატეგორიებში, მათ სურვილებსა და საჭიროებებზე მორგებული მომენტალური ქეშბექ შეთავაზებები მოუმზადა, რაც ნიშნავს იმას, რომ გადახდილი თანხის ნაწილს, ერთგულ ყულაბაში ტრანზაქციის დასრულებისთანავე დაიბრუნებენ.30%-იანი ქეშბექი შერჩეულ აქსესუარების მაღაზიებში 14 თებერვალს ახალი თიბისი ბარათით და ერთგული საკრედიტო ბარათით ობიექტებში - Her Story, Glass Gallery, Love Stars და Mzera, გადახდისას, თანხის 30%, მაქსიმუმ 100 ლარი, ერთგულ ყულაბაში მომენტალურად დაგიბრუნდებათ. თიბისი კონცეპტ მომხმარებლები კი, ახალი თიბისი კონცეპტ ბარათით და ერთგული საკრედიტო ბარათით მაქსიმუმ 150 ლარს დაიბრუნებთ.შეთავაზება ვრცელდება მხოლოდ ფიზიკურ მაღაზიებში, თიბისის პოს-ტერმინალზე გადახდისას. გარდა ონლაინმაღაზიისა - herstore.ge/შეთავაზების დამატებითი პირობების სანახავად, გადადით ბმულზე.20 %-იანი ქეშბექი შერჩეულ ყვავილების მაღაზიებში April Flowers Shop, MonTa&Go Flowers, Flowers.ge, Lilat Flower Shop და Beauty Flowers- 14 თებერვალს აღნიშნულ ობიექტებში ახალი თიბისი ბარათით და ერთგული საკრედიტო ბარათით გადახდისას, გადახდილი თანხის 20%, ჯამში მაქსიმუმ 50 ლარი, ერთგულ ყულაბაში მომენტალურად დაგიბრუნდებათ. თიბისი კონცეპტ მომხმარებლები კი, ახალი თიბისი კონცეპტ ბარათით და ერთგული საკრედიტო ბარათით ჯამში მაქსიმუმ 100 ლარს დაიბრუნებთ.შეთავაზება ვრცელდება მხოლოდ ფიზიკურ მაღაზიებში, თიბისის პოს-ტერმინალზე გადახდისას. გარდა ონლაინმაღაზიისა - Liliat Flower Shopშეთავაზების დამატებითი პირობების სანახავად, გადადით ბმულზე.20%-იანი ქეშბექი შერჩეულ ტკბილეულის ობიექტებში14 თებერვალს ასევე 20 %-იანი ქეშბექ შეთავაზებით ისარგებლებთ შერჩეულ კვების ობიექტებში: Ganjina Dessert Shop, Tkbili, Lunatic Bakery და Dodonut, სადაც ახალი თიბისი ბარათით და ერთგული საკრედიტო ბარათით გადახდისას, მაქსიმუმ 50 ლარი დაგიბრუნდებათ. თიბისი კონცეპტ მომხმარებლები კი, ახალი თიბისი კონცეპტ ბარათით და ერთგული საკრედიტო ბარათით ჯამში მაქსიმუმ 100 ლარს დაიბრუნებთ.შეთავაზება ვრცელდება მხოლოდ ფიზიკურ ობიექტებში, თიბისის პოს-ტერმინალზე გადახდისას. შეთავაზების დამატებითი პირობების სანახავად, გადადით ბმულზე.
1770892018
მომხმარებლებისთვის ბარათის მთავარი უპირატესობები - მოქნილი ციფრული გამოცდილება, პროდუქტის მარტივი გამოყენებადობა და მომენტალური ქეშბექია, რაც ყოველდღიური ბანკინგის ახალ სტანდარტად იქცა."ჩვენი მიზანი იყო შეგვექმნა პროდუქტი, რომელიც მომხმარებლის რეალურ საჭიროებებს მოერგებოდა და ყოველდღიურობას გაუმარტივებდა. ერთ წელიწადში მილიონმა მომხმარებელმაც ნათლად დაგვანახა, რომ ადამიანებისთვის ყველაზე მნიშვნელოვანი რეალური სარგებელია- მარტივი, გამჭვირვალე და კომფორტული ციფრული გამოცდილებით “, - ეკა სანაძე, თიბისის საბარათე ბიზნესის ხელმძღვანელი.რეალური დანაზოგი, რომელიც დროთა განმავლობაში გროვდებამომხმარებელთა ეს რიცხვი ასევე ნიშნავს, რომ 1 მილიონზე მეტი ადამიანი აქტიურად არის ჩართული თიბისის ერთგულების პროგრამაში - სისტემაში, რომელიც დაფუძნებულია ყოველდღიურ გადახდებზე და რეალურ, ხელშესახებ დანაზოგზე.ახალი თიბისი ბარათის მომხმარებლები ყოველდღიურად აგროვებენ თანხას - ბარათით ყოველი გადახდის, შერჩეულ კატეგორიებში მეტის დაგროვებისა თუ მათზე მორგებული მუდმივად მრავალფეროვანი შეთავაზებების საშუალებით. ბარათის უპირატესობები ასევე მოიცავს:წვდომას ასობით განსაკუთრებული შეთავაზებაზე, რომელიც მუდმივად ახლდება;ქეშბექის მომენტალურ დაბრუნებას ერთგულ ყულაბაში და მის მარტივ, შეუზღუდავ გამოყენებას;უფასო განაღდებას საქართველოში ნებისმიერი ბანკის ბანკომატიდან ლარში, ლიმიტის ფარგლებში;მობაილბანკიდან კომუნალურ გადახდებს საკომისიოს გარეშე, უფასო გადარიცხვასა და სხვა შეღავათებს.რაც ყველაზე მთავარია, ახალი თიბისი ბარათი არის სრულიად უფასოთიბისი ბარათის აღება 25 წამში, მობაილბანკიდან არის შესაძლებელი, გამოყენება კი მომენტალურად, ციფრულ საფულეში დამატებისთანავე.ახალი თიბისი ბარათის გაუმჯობესებული პირობებით სარგებლობა - სამმაგი დაგროვება, სამოგზაურო უპირატესობები და სხვა, თიბისის კონცეპტ და კონცეპტ 360 ბარათებითაა შესაძლებელი.
1770878570
ანაბარი - „ჩვენი საერთო მიზანი“, თიბისის ახალი პროდუქტია, რომელიც სწორედ მომხმარებლების საჭიროებების გათვალისწინებით შეიქმნა და ბაზარზე ანალოგი არ აქვს. ანაბრების სხვა პროდუქტებისგან განსხვავებით, “საერთო მიზნით” დაგროვება უფრო მარტივია, რადგან აგროვებთ არა მარტო, არამედ ახლობელ ადამიანებთან ერთად. საერთო მიზნებისთვის ანაბრის გახსნა პირდაპირ თიბისის მობაილბანკიდან, მარტივად და სწრაფად შეგიძლიათ.ანაბრის გახსნის ინსტრუქცია:თიბისის მობაილბანკში უნდა შეხვიდეთ პროდუქტების გვერდზე, აირჩიოთ ანაბარი, გადახვიდეთ პროდუქტზე - „ჩვენი საერთო მიზანი“ და არსებული შაბლონებიდან (მოგზაურობა, საჩუქარი, ქორწილი, სტარტაპი, სახლი, ბავშვისთვის, და სხვა) აირჩიოთ თქვენთვის სასურველ მიზანი ან შექმნათ საკუთარ მიზანი და დაარქვათ სასურველი სახელი, რადგან საერთო სახელის დარქმევა საერთო მიზანს უფრო ხელშესახებს ხდის. ბოლოს კი, აირჩიოთ ანაბრის ვადა (1-დან 24 თვემდე ნებისმიერი ვადით) და დაიწყოთ დაგროვება საერთო მიზნისთვის. ანაბრის შექმნის შემდეგ, რასაც რამდენიმე წამი სჭირდება, ბმულით იწვევთ ჯგუფის წევრებს, რომლებთან ერთადაც აპირებთ დაგროვებას - ჯგუფის წევრების რაოდენობა შეზღუდული არ არის, აგროვებთ იმდენ ადამიანთან ერთად, რამდენთანაც გსურთ. მოწვევის ბმულის გაზიარება კი, მობაილბანკიდან გაუსვლელად, ნებისმიერი არხის საშუალებით შეგიძლიათ - Messenger, Whatsapp, Instagram, Mail… ასევე, სურვილის შემთხვევაში, ნებისმიერ დროს შეძლებთ ჯგუფის დატოვებასაც. მობაილბანკიდან ანაბრის გახსნის შემთხვევაში, მიიღებთ სტანდარტულზე 0.5%-ით მაღალ სარგებელს ნებისმიერ ვალუტაში, წლიური ეფექტური ლარში 8.83%-დან. პროდუქტის შესახებ დეტალური ინფორმაციისთვის გადადით ბმულზე. დაიწყეთ დაგროვება დღესვე თქვენი საერთო მიზნებისთვის - გახსენით ანაბარი “ჩვენი მიზანი” მარტივად, პირდაპირ მობაილბანკიდან. ანაბრის გახსნის ვიდეო ინსტრუქციის სანახავად კი, გადადით ბმულზე.
1770802281
ბარათის შესაკვეთად, მშობლები უნდა შეხვიდეთ თქვენს მობაილბანკში, გადახვიდეთ პროდუქტების გვერდზე, აირჩიოთ “ბავშვის სივრცე” და დააჭიროთ ბარათის შეკვეთას. მობაილბანკიდან ბარათი სულ რამდენიმე წამში გააქტიურდება და მის გამოყენებას მოსწავლე ელექტრონულ საფულეში დამატებისთანავე შეძლებს. ფიზიკური ბარათის დამზადებას კი, მაქსიმუმ 3 სამუშაო დღე დასჭირდება.მშობლის მოწვევით, მოსწავლის ბარათის მფლობელ ნებისმიერ 6-დან 17 წლის მოსწავლეს, შესაძლებლობა აქვს ისარგებლოს მობაილბანკითაც და დამოუკიდებლად მართოს საკუთარი ფინანსები.მობაილბანკში მოსწავლეები შეძლებენ ისეთი ოპერაციების განხორციელებას, როგორიცაა:თანხის საკუთარ ანგარიშზე გადარიცხვა თანხის სხვასთან გადარიცხვა (იმ შემთხვევაში თუ მშობელი ბარათის აღების პროცესში ან შემდგომ თანხმობას განაცხადებს ფუნქციის ჩართვაზე) მობილური ბალანსის შევსება მათზე მორგებული შეთავაზებების დათვალიერება ბარათის მართვა (დეტალების ნახვა, პაროლის შეცვლა, დაბლოკვა) იმისათვის, რომ მოსწავლემ მობაილბანკზე მიიღოს წვდომა მშობელმა მობაილბანკის “ბავშვის სივრციდან” უნდა გაუგზავნოს მოწვევა. ეს არის მარტივი გზა, მისცეთ შვილს ყოველდღიური ფინანსური დამოუკიდებლობა, გამოუცხადოთ ნდობა და მხარი დაუჭიროთ მნიშვნელოვანი პასუხისმგებლობის აღებისას.თიბისის მოსწავლის ბარათის მფლობელები მუდმივად სარგებლობენ მათზე მორგებული მრავალფეროვანი შეთავაზებებით და პარტნიორ ობიექტებში იბრუნებენ მომენტალურ ქეშბექებს - ხარჯავენ გონივრულად და სარგებლიანად.ბარათის მიმდინარე შეთავაზება 28 თებერვლის ჩათვლითაა და მისი მფლობელი მოსწავლეები პარტნიორ ობიექტებში- Yoyoso, სულაკაურის გამომცემლობა, Orgservice, ანტარისი - თიბისის პოსტ ტერმინალზე გადახდისას, 20%-იან მომენტალურ ქეშბექს იბრუნებენ (ჯამში მაქსიმუმ 30 ლარს ყველა ობიექტში ერთად). შეთავაზების დეტალური პირობების სანახავად გადადით ბმულზე.დაზოგეთ დრო და ახლა უფრო მარტივად, ასწავლეთ თქვენს შვილებს ფინანსური დამოუკიდებლობა. აიღეთ, მოსწავლის ბარათი წამებში - პირდაპირ მობაილბანკიდან.თიბისი, როგორც მომხმარებელზე ორიენტირებული ბრენდი, მუდმივად ქმნის ან აუმჯობესებს ისეთ სერვისებს, რომლებიც მათ კომფორტსა და საჭიროებებზე მაქსიმალურად არის მორგებული. განსაკუთრებით კი, ახალ თაობაზე.