კუროდღეს, შედეგიანი იქნება მოლაპარაკებები. ადვილად მოიპოვებთ ყველას მხარდაჭერას. მოიგებთ პარტნიორთა გულებს და აიმაღლებთ ავტორიტეტს.ტყუპებიარ შეუშინდეთ წინააღმდეგობებს და ხელი არ ჩაიქნიოთ თქვენს ჩანაფიქრზე, მიუხედავად კონკურენტების გამძაფრებული აქტიურობისა, განაგრძეთ თქვენი გზა, გჯეროდეთ, გამარჯვება აუცილებლად მოვა.კირჩხიბისიზამრაცე ხელს შეგიშლით დაგეგმილი საქმეების ნორმალურად შესრულებაში. ბიძგის გარეშე, გაგიჭირდებათ მობილიზება და დავალებების შესრულება, მაგრამ თუ რაიმე საინტერესო იპოვეთ, სწრაფად მოახერხებთ მწყობრში ჩადგომას.ლომითქვენი აქტიურობა და ენერგია დღეს არ არის სათანადო დონეზე, შესაძლოა, პასიურობით რაიმე მნიშვნელოვანი გამოგეპაროთ, მაგრამ თუ საქმეს გულს დაუდებთ და თავს ხელში აიყვანთ, საინტერესო შედეგებს მიიღებთ.ქალწულითავი დაანებეთ ღრუბლებში ფრენას და მიწაზე დაეშვით, თვალი მიადევნეთ ცვალებად ვითარებას და გარშემომყოფთა რეაქციებს, თუ არ კონცენტრირდებით საქმეზე, შეცდომებს დაუშვებთ და ძალიან ინანებთ ხელიდან გაშვებულ შანსებს.სასწორიდაბნეულობამ, ან ყურადღების მოდუნებამ, შესაძლოა, დღის ჩვეულ რიტმს მოგწყვიტოთ, ამიტომ, გააკონტროლეთ ყველა შესრულებული დავალება, რათა დროულად შეამჩნიოთ შეცდომები და მიიღოთ ზომები მათ გამოსასწორებლად.მორიელითამამად დანიშნეთ მოლაპარაკებები და შეხვედრები. დღეს კარგად მოაგვარებთ რთულ საკითხებს და მონახავთ კომპრომისის გზებს. შეგიძლიათ, გაიუმჯობესოთ ურთიერთობები ახლობლებთან და მეგობრებთან.მშვილდოსანინუ დარჩებით მხოლოდ საკუთარი ძალებისა და გამოცდილების იმედად, სასურველია, საჭირო დროს მიმართოთ უფრო გამოცდილ პროფესიონალებს, მათი გამოცდილების გათვალისწინებით და კავშირებით, თავიდან აიცილებთ სერიოზულ შეცდომებს.თხის რქალიდერული თვისებების გამოვლენით და შეუპოვარი მოქმედებით გაააქტიურებთ არაკეთილმოსურნეებს. თუ გონივრულად მოიქცევით, შანსი გექნებათ, თავიდან აიცილოთ მოშურნეების და კონკურენტების დაპირისპირება.მერწყულიშესაძლოა, თქვენს გარშემო ხდებოდეს ისეთი რამ, რაც თქვენ არ იცით, ან ყველაფერი არ იცოდეთ მიღებულ დავალებაზე. ნუ აჰყვებით ემოციებს, ყურადღება გაამახვილეთ თქვენს ხელთ არსებულ ინფორმაციაზე და ისე იმოქმედეთ.თევზებიშესაძლოა, ფიქრების ტყვეობაში აღმოჩნდეთ, თავი იჩინოს აზრთა დაპირისპირებამ. იყავით მოზომილი და მშვიდობიანად გაარკვიეთ წარმოქმნილი უთანხმოებები.
შსს - მიგრაციის დეპარტამენტის თანამშრომელმა თავის არეში სასიკვდილო ჭრილობა მიიყენა
"პირველადი ინფორმაციით, მიმდინარე წლის 19 თებერვალს, ორთაჭალის მიმდებარე ტერიტორიაზე, მიგრაციის დეპარტამენტის თანამშრომელმა პირად ავტომობილში, საკუთრებაში არსებული ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით, თავის არეში სასიკვდილო ჭრილობა მიიყენა, რის შედეგადაც ის ადგილზე გარდაიცვალა. მომხდარს სავარაუდოდ წინ უძღოდა, მის თანმხლებ პირთან, ყოფით ნიადაგზე კონფლიქტი.გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 115-ე მუხლით მიმდინარეობს, რაც თვითმკვლელობამდე მიყვანას გულისხმობს. ფაქტთან დაკავშირებით გამოძიება საქართველოს პროკურატურამ დაიწყო", - აღნიშნულია შსს-ს ინფორმაციაში.
"ბაჩიაშვილის საქმეზე, კრიმინალმა კიდევ ერთხელ დაამარცხა ქართული საზოგადოება"
მისივე თქმით, გიორგი ბაჩიაშვილის საქმეზე კრიმინალმა კიდევ ერთხელ დაამარცხა ქართული საზოგადოება."ბაჩიაშვილის „ქეისი“ არის კლასიკური ნიმუში იმისა, თუ როგორ მოქმედებს მაფიოზური სახელმწიფო. ბაჩიაშვილი ვერ დაარწმუნეს ვერც დაჭერით, ვერც მშობლების დევნით, ვერც ცემით. სანამ მის საქმესთან დაკავშირებული ციხის უფროსის მოადგილე არ მოკლეს გარაჟში. სწორედ ეს იყო ბოლო ზარი და მიხვდა, რომ სიცოცხლე ჰქონდა გადასარჩენი და ივანიშვილის დაბადების დღისთვის გააფორმა კაპიტულაცია.მიჰგვარა ყოფილ პატრონს 600 მილიონი დოლარი საჩუქრად, რის შემდეგაც სრულიად დამცინავი ფსევდო-იურიდიული პოზიციით გაუშვეს. აქაოდა სამოქალაქო გარიგება მოხდაო, რითაც ჩვენც გვეუბნებიან - გაუფორმეთ საქართველო ივანიშვილის ოჯახს ასე 300 წლით და სადაც გინდათ იქ წადით. ბაჩიაშვილის ამბავში ერთადერთ პოზიტივს ვხედავ, რომ მის უდანაშაულო მშობლებს თავს დაანებებენ.მე კი მინდა ვკითხო ოპოზიციურ მედიას - როგორ მოხდა, რომ ჯერ კიდევ დაჭერამდე, აქაოდა ფული აქვსო, სრული არარაობა ბაჩიაშვილი, რომელიც ეთერებში „სისხლიან 9 წელს“ ხშირ-ხშირად ახსენებდა, ლამის ნელსონ მანდელას და მერაბ კოსტავას ნაზავად გამოაცხადეთ და ამით ნამდვილ მებრძოლებს და საზოგადოებას დასცინეთ (არ ვამბობ, რომ ემპათიას არ იმსახურებდა, მას შემდეგ რაც აწამეს)?მე მგონი, ეს კარგი გაკვეთილია ყველასთვის. საერთოდ კი ბაჩიაშვილის საქმეზე, კრიმინალმა კიდევ ერთხელ დაამარცხა ქართული საზოგადოება“, - წერს მიხეილ სააკაშვილი.“თანაინვესტირების ფონდის” ყოფილი ხელმძღვანელი გიორგი ბაჩიაშვილი თავისუფალია.  მან გლდანის იზოლატორი 18 თებერვალს დატოვა. პროკურატურის ინფორმაციით, ბაჩიაშვილმა სრულად აღიარა დანაშაული და ითანამშრომლა გამოძიებასთან, აანაზღაურა ზიანი, რისთვისაც გაუფორმდა საპროცესო შეთანხმება ჯარიმას და პირობით მსჯავრზე.
"ექსპერტმა ფაქტობრივად დაგვიდასტურა, რომ მას არ შეუსწავლია და არც აქვს იმის ცოდნა, შეესწავლა, ხომ არ იყო შედუღების დეფექტი"
"ვინ მოიყვანა ეს ადამიანები, რისი ხელმძღვანელები არიან და ვინ არის პასუხისმგებელი პირი, ამის შესახებ ინფორმაციას არ იძლევიან"
მისივე თქმით, "ქართული ოცნების" ინტერესია, რომ საზოგადოებას ინფორმაცია ფრაგმენტულად მიეწოდოს."ქართული ოცნების" ინტერესია, რომ საზოგადოებას ინფორმაცია ფრაგმენტულად მიეწოდოს - ნახევრად სიმართლეები, ნახევრად ბრძოლა კორუფციასთან. სუსი საუბრობს ბრიფინგზე, მაგრამ რეალურად, არაფერს ამბობენ. თქვეს, რომ დააკავეს, მაგრამ ვინ, რაზე და რა ბრალდებით, ამას არ ამბობენ. ჩვენ, საქართველოს მოქალაქეებს გვჭირდება ზუსტი ინფორმაცია, ვინ გვპარავს ფულს ბიუჯეტიდან, ვინ არის ქურდი, რომელმაც ჩემი ნაშრომი მოიპარა და რა რაოდენობით მოიპარა. მე ვიშრომე, მოვაგროვე და ამ დროს სახელმწიფო უწყებაში ზის ადამიანი, ვინც ამას იპარავს. ეს ხომ სახელებით და გვარებით უნდა ვიცოდეთ, ვინ იპარავს ჩვენს ფულს?! ვინ მოიყვანა ეს ადამიანები, რისი ხელმძღვანელები არიან და ვინ არის პასუხისმგებელი პირი. ამის შესახებ ინფორმაციას არ იძლევიან და ეს არ არის ნახევრად ინფორმირებულობა საქართველოს მოქალაქეების და უპატივცემულობა", - განაცხადა ბესიკ დონაძემ.სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის  ინფორმაციით, ბოლო დღე-ნახევრის განმავლობაში საქართველოს სხვადასხვა რეგიონში ჩატარებული რამდენიმე ღონისძიების შედეგად 13 სხვადასხვა სისხლის სამართლის საქმეზე, დაკავებული და პასუხისგებაში მიცემულია 29 პირი.