ადვოკატის ინფორმაციით, მან გლდანის იზოლატორი დღეს დატოვა.პროკურატურის ინფორმაციით, ბაჩიაშვილმა სრულად აღიარა დანაშაული და სრულად ითანამშრომლა გამოძიებასთან, აანაზღაურა ზიანი, რისთვისაც გაუფორმდა საპროცესო შეთანხმება ჯარიმას და პირობით მსჯავრზე.გიორგი ბაჩიაშვილს 11 წლით პატიმრობა ჰქონდა მისჯილი. ის დამნაშავედ იყო ცნობილი როგორც დიდი ოდენობით თანხის მითვისებაში, ისე უკანონო შემოსავლის ლეგალიზაციაში.თანხის მითვისების ნაწილში მას 10 წლით თავისუფლების აღკვეთა ჰქონდა მისჯილი, ხოლო უკანონო შემოსავლის ლეგალიზაციაში – 11 წლით, რაც საბოლოო სასჯელად დარჩა.ამასთან, გიორგი ბაჩიაშვილს პატიმრობა ჰქონდა შეფარდებული საზღვრის უკანონო კვეთის საქმეზეც.
მისივე თქმით, ელისო კილაძის სახლიდან ამოღებული რამდენიმე ნივთი."7 საათი მიმდინარეობდა ჩხრეკა, მიუხედავად იმისა, რომ სახლი დიდი არაა, ყველა ფურცელი განიხილეს და ამოიღეს. ამოღებულია ერთი ლეპტოპი, ტელეფონი და მეორე ლეპტოპი ბავშვის ოთახიდან. ბლოკნოტები, "ფლეშკა" სამი ცალი და ოჯახის თანხა, რომელიც მეუღლემ დაადასტურა, რომ მისია, რაოდენობა დიდი არ არის, უცხოურ ვალუტაშია, მაგრამ დიდი თანხა არ არის. არაფერი საიდუმლო იქ არ არის, წყაროც მითითებულია, საიდანაა ეს თანხა.რაც შეეხება ჩხრეკის საფუძვლიანობას, მე ამაზე პრეტენზიები მაქვს და როცა იქნება სასამართლო, მე იქ წარვადგენ ამაზე ინფორმაციას. ბრალდებას ალბათ, ხვალ გამაცნობენ, მაგრამ პროკურატურის მიერ გავრცელებული ინფორმაცია რაც ვნახეთ, მე ვფიქრობ, რომ ძალიან წყალწყალაა.როგორ გითხრათ, თუ 107 მილიონია მოპარული, ამას დაადასტურებს გამოძიება", - განაცხადა ვალერი გელბახიანმა. პროკურატურის ინფორმაციით, ორგანიზებული ჯგუფის მიერ ჩადენილი თაღლითობის და ფულის გათეთრების ბრალდებით, ათი პირის მიმართ სისხლისსამართლებრივი დევნა დაიწყო, მათ შორის არიან ელიკო კილაძე და ოთარ ფარცხალაძე. ელისო კილაძე რუსთავის იზოლატორშია გადაყვანილი.
1771418625
მისივე თქმით, ვინც სამართალს უნდა იცავდეს, ის ადამიანები არიან დანაშაულებრივ ქმედებებში ჩართული."ეს არის ძალიან მძიმე ამბავი, როგორც ჩანს, დანაშაულის წრე კიდევ უფრო გაფართოვდება, კიდევ უფრო ხმაურიანი გვარები გახდება ცნობილი. დანაშაული ყველა სისტემაში შეიძლება ხდებოდეს, მაგრამ როდესაც კვალი მიდის სახელისუფლებო ძალიან მნიშვნელოვან რგოლებთან და უფრო მძიმე ძალოვან უწყებებთან, ეს არის უმძიმესი რამის მაჩვენებელი.კიდევ ვისთან მიდის კვალი და კიდევ რამდენი ადამიანია ამ დანაშაულში ჩართული, არ ვიცით. ვისი სახელები და გვარებიც გაჟღერდა, ეს ზღვაში წვეთია. შემზარავია ის, რომ ვინც უნდა იძიებდეს, ვინც უნდა მოქმედებდეს და მართლმსაჯულებას იცავდეს, ამ დროს აღმოჩნდება, რომ მოსამართლეების ნაწილიც შეიძლება იყოს ამაში ჩართული. ჩვენ ვართ უკიდურესად თავდაყირა დაყენებულ მართლმსაჯულების სისტემაში, სახელმწიფოში, სადაც უწყება, რომელიც უნდა ადგენდეს სამართალს, ვხედავთ, რომ კვალი პირიქით, ამ გარკვეულ პირებთან მიდის", - განაცხადა ეკა ბესელიამ. პროკურატურის ინფორმაციით, ორგანიზებული ჯგუფის მიერ ჩადენილი თაღლითობის და ფულის გათეთრების ბრალდებით, ათი პირის მიმართ სისხლისსამართლებრივი დევნა დაიწყო, მათ შორის არიან ელიკო კილაძე და ოთარ ფარცხალაძე.
დაპირისპირება სასამართლოს ეზოში ბრალდებული მიქაძეების და მოკლული ჯანგველაძის ახლობლებს შორის დაიწყო.მხარეები ერთმანეთს ფიზიკურად გაუსწორდნენ. დაპირისპირების შედეგად დამტვრეულია ერთ-ერთი პირის ავტომანქანაც, მას მინები აქვს ჩამსხვრეული.დაპირისპირების სიმძაფრიდან გამომდინარე, ადგილზე დიდი რაოდენობით პოლიციაა მობილიზებული, რომლებმაც ჩხუბის დროს 10-მდე პირი დააკავეს.დაზარალებულისა და ბრალდებულების მხარეებიდან დიდი რაოდენობით ადამიანია სასამართლოს ეზოში. ეს უკვე მესამე დაპირისპირებაა, რომელიც აღნიშნულ საქმეზე ხდება. დღევანდელი პროცესი შესვენების გარეშე მიმდინარეობს.ლევან ჯანგველაძე 2025 წლის 14 მარტს თბილისში, ილია ჭავჭავაძის გამზირზე მოკლეს. ჯანგველაძის მკვლელობაში ბრალდებულ გელა უძილაურს თბილისის საქალაქო სასამართლომ უვადო თავისუფლების აღკვეთა მიუსაჯა. აღნიშნულ საქმეზე დაკავებულ სანდრო წივწივაძეს კი 8 წლით პატიმრობა მიესაჯა. მას გამოძიება ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგოდ გასაღებასა და ცრუ ინფორმაციის მიწოდებას ედავებოდა და ბრალი სისხლის სამართლის კოდექსის 236-ე და 370-ე მუხლებით ჰქონდა წარდგენილი. ბიზნესმენ ლევან ჯანგველაძის შეკვეთილი მკვლელობისთვის პროკურატურამ ბრალი გიორგი და დავით მიქაძეებს გასული წლის აგვისტოში წარუდგინა. 12 აგვისტოს პოლიციამ საქართველოს და კანადის ორმაგი მოქალაქე გიორგი მიქაძე დააკავა, საზღვარგარეთ მყოფი დავით მიქაძე კი იძებნება.