ინიციატივის მიზანი ბავშვებთან და მოზარდებთან მომუშავე სპეციალისტებისთვის ხარისხიან განათლებაზე ხელმისაწვდომობის გაზრდაა. შესაბამისად, ბაზრობის ფარგლებში, შემოსული თანხა მოხმარდება სპეციალისტების გადამზადებას - ვორქშოფებსა და ტრენინგებს, რომლებიც ხელს შეუწყობს ახალი თაობისთვის უკეთესი გარემოს შექმნას.საქართველოს ბანკი, როგორც განათლების მთავარი მხარდამჭერი, Healo-ის ინიციატივის პარტნიორია.ღონისძიება სტუმრებს 12:00 საათიდან 20:00 საათამდე უმასპინძლებს.პროექტის შესახებ დეტალური ინფორმაციის მისაღებად, ეწვიეთ ვებგვერდს.
გიგი გიგიაძე - მადლობა უნდა გადავუხადოთ ქალბატონ კალასს იმისთვის, რომ ევროპას ახსოვს საქართველო
მისივე თქმით, ევროპა ამტკიცებს, რომ არანაირ ახალ საზღვრებს არ აღიარებს."ვფიქრობ, ძალიან საინტერესო და მნიშვნელოვანი დოკუმენტია, სადაც ნათლად არის გაწერილი, თუ როგორ ხედავს ევროკავშირი რეალობას ევროპის კონტინენტზე. ისინი ინარჩუნებენ სწორედ ლოგიკურ და თანმიმდევრულ პოზიციას, რომელიც ევროკავშირმა დაიკავა და პირდაპირ ამბობენ, რომ ევროპა არ აპირებს ახალი საზღვრების აღიარებას, ანუ, არ აღიარებენ რუსეთის მიერ მიტაცებულ ტერიტორიებს და არც საზღვრების გადახედვა არ განიხილება.ძალიან საინტერესო დოკუმენტია. აქ ნახსენებია საქართველოს ოკუპირებული ტერიტორიებიდან რუსეთის ჯარის გაყვანა, ვფიქრობ, მადლობა უნდა გადავუხადოთ ქალბატონ კალასს იმისათვის, რომ ევროპას ახსოვს საქართველო", - განაცხადა გიგი გიგიაძემ.ევროკავშირმა კაია კალასის ხელმძღვანელობით, სამუშაო დოკუმენტი გაავრცელა, სადაც რუსეთთან მოლაპარაკებების პირობებში საქართველოს ოკუპირებული ტერიტორიებიდან რუსული ჯარის გაყვანაზეა საუბარი.
"საჭიროა, რომ ოპოზიციამ გაიაზროს საზოგადოების საჭიროება, დაკვეთა და გზა იმისა, თუ როგორ დავამარცხოთ დიქტატორი"
1771597765
მისივე თქმით, საჭიროა, რომ ოპოზიციამ გაიაზროს საზოგადოების საჭიროება."საზოგადოების დაკვეთა ერთიანობაა. რაც მთავარია, ამ ქვეყნის უახლესი მაგალითები მიუთითებს, რომ მარტო ვერავინ ვერ იგებს, არ არის ამის შესაძლებლობა. ჩვენი პოლიტიკური ძალა მზად იყო საერთო საპარლამენტო სიაზე, იდენტობის დათმობაზე - "ნაციონალური მოძრაობა" მაქსიმალურ დათმობებზე იყო მზად, მათ შორის იმ გამოცდილებით, რომელიც ჰქონდა მიხეილ სააკაშვილს 2003 წელს. რაც უფრო მეტი განსხვავებული, მაგრამ საერთო მიზნის მქონე პოლიტიკური ორგანიზაცია ახერხებს თანხვედრას და საკუთარი პოზიციების შეჯერებას, უფრო მაღალია იმის შესაძლებლობა, რომ მოახერხო გამარჯვება.საჭიროა, რომ ოპოზიციამ გაიაზროს საზოგადოების საჭიროება, დაკვეთა და გზა იმისა, თუ როგორ დავამარცხოთ დიქტატორი და ერთხელ და სამუდამოდ, როგორ გავათავისუფლოთ ეს ქვეყანა. ვიმეორებ, ჩვენი პარტია წინა არჩევნებიდან მოყოლებული ერთიანობისა და ერთობის მომხრე და შეიძლება ითქვას, პირველი გამჟღერებელიც კი იყო", - განაცხადა ლევან სანიკიძემ.
როგორი ამინდია მოსალოდნელი უახლოეს დღეებში საქართველოში
"ჩვენ იქ ვდგავართ, სადაც ვდგავართ - ეს დიდი კომპრომისია. მათ ჩვენი ტერიტორიის თითქმის 20% მიიტაცეს და ჩვენ მზად ვართ ახლავე ვისაუბროთ მშვიდობაზე პრინციპის "იქ ვდგავართ, სადაც ვდგავართ" საფუძველზე. ეს დიდი კომპრომისია", - განაცხადა ზელენსკიმ.პრეზიდენტის თქმით, უკრაინა მზადაა „რეალური კომპრომისებისთვის“, მაგრამ არა „კომპრომისებისთვის დამოუკიდებლობისა და სუვერენიტეტის ფასად“, რაც არსებითად რუსეთის ულტიმატუმს წარმოადგენს."ჩვენ მზად ვართ რეალური კომპრომისებისთვის, მაგრამ არა კომპრომისებისთვის ჩვენი დამოუკიდებლობისა და სუვერენიტეტის ფასად. ჩვენ მზად ვართ ვისაუბროთ კომპრომისებზე შეერთებულ შტატებთან, მაგრამ არა იმისთვის, რომ რუსებისგან ისევ და ისევ მივიღოთ ულტიმატუმები. ისინი აგრესორები არიან. ყველამ აღიარა ეს. ეს არ შეცვლილა. ბევრი ქვეყანა, რომელიც ამ ომის დაწყებიდანვე იყო ან ცდილობდა ყოფილიყო შუამავალი, განსაკუთრებით ახლო აღმოსავლეთსა და აზიაში, ასევე სხვა სახელმწიფოებში, აღიარებს, რომ რუსეთი აგრესორია.რას გვთავაზობს რუსეთი კომპრომისის სახით? რის გაკეთებას აპირებენ? მათ თქვეს: "ჩვენ მზად ვართ არ დავიკავოთ თქვენი სხვა რეგიონები“, მაგრამ ეს სიტყვებიც კი ტერორიზმია. "მზად ვარ, არ მოგკლათ - ყველაფერი მოგვეცით“. რას ნიშნავს ეს? ეს კომპრომისი არ არის. ეს ულტიმატუმია. სწორედ ამიტომ ვთქვი: „ჩვენ მზად ვართ კომპრომისებისთვის, რომლებიც პატივს სცემენ უკრაინის სუვერენიტეტსა და ტერიტორიულ მთლიანობას, ჩვენს არმიას, ჩვენს ხალხს და ჩვენს შვილებს. მაგრამ ჩვენ არ ვართ მზად ულტიმატუმებისთვის“, - განაცხადა ზელენსკიმ.