მისივე თქმით, ვიზიტები საქმიანია."არ გავქცეულვარ, ზეგ ისევ ვბრუნდები და იქით კვირაში ისევ წასვლა მიწევს და ასე შემდეგი 3 კვირის განმავლობაში, 4-ჯერ მიწევს საქართველოს დატოვება. რა თქმა უნდა საქმიანი, კომერციული შეხვედრები მაქვს. მე მაქვს კერძო ბიზნესი, ვაკეთებ კერძო ბიზნესს და ვარ საქმიანად წამოსული, რომელიც დაგეგმილი იყო, ასევე ყველასთვის ნაცნობი იყო და არაფერი ამაში სასპეკულაციო არ არის. გამოძიებასთან მე ნებისმიერი კითხვა თუ იქნება, გავცემ პასუხს", - განაცხადა ლევან დავითაშვილმა "ფორმულასთან".რამდენიმე საათის წინ გავრცელდა ინფორმაცია, რომ ლევან დავითაშვილმა საზღვრის დატოვება სცადა და უსაფრთხოების სამსახურმა არ გაუშვა. ყოფილი მინისტრი 17 თებერვალს  სუსში გამოკითხვაზე იმყოფებოდა.
ვალერი გელბახიანი - ამოღებულია ორი ლეპტოპი, ტელეფონი, ბლოკნოტები და ოჯახის თანხა, დიდი თანხა არ არის
მისივე თქმით, ელისო კილაძის სახლიდან ამოღებული რამდენიმე ნივთი."7 საათი მიმდინარეობდა ჩხრეკა, მიუხედავად იმისა, რომ სახლი დიდი არაა, ყველა ფურცელი განიხილეს და ამოიღეს. ამოღებულია ერთი ლეპტოპი, ტელეფონი და მეორე ლეპტოპი ბავშვის ოთახიდან. ბლოკნოტები, "ფლეშკა" სამი ცალი და ოჯახის თანხა, რომელიც მეუღლემ დაადასტურა, რომ მისია, რაოდენობა დიდი არ არის, უცხოურ ვალუტაშია, მაგრამ დიდი თანხა არ არის. არაფერი საიდუმლო იქ არ არის, წყაროც მითითებულია, საიდანაა ეს თანხა.რაც შეეხება ჩხრეკის საფუძვლიანობას, მე ამაზე პრეტენზიები მაქვს და როცა იქნება სასამართლო, მე იქ წარვადგენ ამაზე ინფორმაციას. ბრალდებას ალბათ, ხვალ გამაცნობენ, მაგრამ პროკურატურის მიერ გავრცელებული ინფორმაცია რაც ვნახეთ, მე ვფიქრობ, რომ ძალიან წყალწყალაა.როგორ გითხრათ, თუ 107 მილიონია მოპარული, ამას დაადასტურებს გამოძიება", - განაცხადა ვალერი გელბახიანმა. პროკურატურის ინფორმაციით, ორგანიზებული ჯგუფის მიერ ჩადენილი თაღლითობის და ფულის გათეთრების ბრალდებით, ათი პირის მიმართ სისხლისსამართლებრივი დევნა დაიწყო, მათ შორის არიან ელიკო კილაძე და ოთარ ფარცხალაძე. ელისო კილაძე რუსთავის იზოლატორშია გადაყვანილი.