"მნიშვნელოვანი ინფორმაცია ნიკო კვარაცხელიას მკვლელობის შესახებ:დღეს, როდესაც პროკურატურამ საჯაროდ ისაუბრა ნიკო კვარაცხელიას საქმეზე და იგი გახსნილად გამოაცხადა, უკვე შემიძლია ჩემი კლიენტის, დიმიტრი ქვაჭრელიშვილის, სახელითა და მისი თანხმობით, გაგიზიაროთ მნიშვნელოვანი ინფორმაცია, რომელზეც რამდენიმე თვის განმავლობაში დახურულ ფორმატში, კონფიდენციალურობის დაცვით, მიმდინარეობდა სამუშაო პროცესი.წყნეთის პოლიციის ყოფილი უფროსი დიმიტრი ქვაჭრელიშვილი, იხსენებს ნიკო კვარაცხელიას მკვლელობაში მონაწილე პირების დაკავების დღეს.პოლიტპატიმარი დიმიტრი ქვაჭრელიშვილი არის ადამიანი, რომელმაც ნიკო კვარაცხელიას მკვლელობაში მონაწილეები - ალეკო ჭელიძე და გიორგი კაველაძე დააკავა.პოლიციის უფროსი, პირველი გაესაუბრა და მოისმინა ისტორია: ინფორმაცია დანაშაულში მონაწილე პირების შესახებ, გარემოებები, რომლებიც ობიექტური გამოძიებისთვის იქნება მნიშვნელოვანი.ყოფილი პოლკოვნიკი ფლობს ინფორმაციას იმ პირების შესახებ, რომლებმაც დამნაშავეებს წყნეთის პოლიციის განყოფილებაში მიაკითხეს და ისინი გამოსაკითხად წაიყვანეს.დღეს პოლიტპატიმარი დიმიტრი ქვაჭრელიშვილი მზად არის, რუსთავის №12 პენიტენციურ დაწესებულებაში შესულ პროკურატურის გამომძიებელს, ადვოკატის თანდასწრებით, მიაწოდოს დეტალური ინფორმაცია და დაეხმაროს ნიკო კვარაცხელიას ოჯახს სრული სიმართლის დადგენაში", - წერს ადვოკატი თორნიკე მიგინეიშვილი სოციალურ ქსელში.
მიხეილ ყაველაშვილი - ჭარბწონიანობა მავნე ხელისუფლებამ და მათმა პოლიტიკამ მოიტანა
"აღსანიშნავია, რომ სპორტის განვითარება პრემიერმა ერთ-ერთ პრიორიტეტულ საკითხად დაასახელა, რისთვისაც მას მადლობას ვუხდი. სპორტის განვითარებასთან ერთად არანაკლებ მნიშვნელოვანია სპორტით განვითარება, რაც ჯანსაღი ცხოვრების წესის პოპულარიზაციას ნიშნავს. ადამიანის ყოველდღიურობაში სპორტული ცხოვრების ინტეგრაციის ხელშეწყობა ერის ჯანმრთელობის ხარისხის ზრდასთან ერთად უზრუნველყოფს ჩვენი მოსახლეობის, განსაკუთრებით ახალგაზრდების, მავნე ზეგავლენისგან დაცვას.არაერთი კვლევა ჩავატარეთ სპორტის კომიტეტის მეშვეობით და საგამოძიებო კომისია იყო წინა ხელისუფლების დანაშაულებრივ ქმედებებთან დაკავშირებით. არაერთი მავნე დანაშაული გამოვლინდა, მაგრამ კიდევ ბევრი არის აღსანიშნავი.განსაკუთრებით ახალგაზრდებმა უნდა იცოდნენ, რომ სპორტის უნივერსიტეტი გააუქმეს. სპორტული ინფრასტრუქტურის განადგურებასთან ერთად, გააუქმეს სპორტის ინსტიტუტი. 7-წლიანი პაუზა იყო და დეფიციტი შეიქმნა სკოლებში სპორტის მასწავლებლების.  ფიზიკის, ისტორიის და ქართულის მასწავლებლებს ჰქონდათ შეთავსებული, არც კი ატარებდნენ, ამან რა გამოიწვია - საქართველო არაგადამდები დაავადებებით სიკვდილიანობის სტატისტიკით ერთ-ერთი მოწინავე იყო ევროპის ქვეყნებში.ეს ჭარბწონიანობა, შედეგი, რომელიც ამ მავნე [წინა] ხელისუფლებამ მოიტანა, ის იყო, რაც მოიტანა მათმა პოლიტიკამ. განადგურებული სპორტული ინფრასტრუქტურა და სპორტის მასწავლებლების დეფიციტი", - განაცხადა ყაველაშვილმა.