პროექტის ჯამური ღირებულება 30 მილიონს აღემატება, საიდანაც თიბისის დაფინანსება 12 მილიონ ლარს შეადგენს. კომპანია სააგენტოს “აწარმოე საქართველოში” ბიზნეს უნივერსალის პროგრამის ფარგლებში სესხის პროცენტის თანადაფინანსებითაც სარგებლობს.„ბანი 2007“ 18 წელია თიბისის პარტნიორია. კომპანიის ძირითადი საქმიანობა მოიცავს უძრავი ქონების მენეჯმენტს; Hilton Garden Inn კი, ჯგუფის მეორე ობიექტია სტუმარმასპინძლობის სექტორში.“მოხარული ვარ, რომ თიბისის მხარდაჭერით, ბორჯომში საერთაშორისო ბრენდის სასტუმრო გაიხსნება. ეს ნიშნავს რეგიონის ეკონომიკაში ჩადებულ ინვესტიციას, რაც ხელს შეუწყობს სტუმარმასპინძლობის სფეროს განვითარებასა და ადგილობრივების დასაქმებას. სწორედ ესაა მთავარი პრიორიტეტები, რომლებსაც თიბისი პროექტების დაფინანსებისას ითვალისწინებს. ჩვენ აქტიურად ვუჭერთ მხარს სტუმარმასპინძლობის სექტორს მთელს საქართველოში. სასტუმრობისა და ტურიზმის სექტორში თიბისის პორტფელი 1.2 მილიარდ ლარს შეადგენს. ბოლო 3 წლის განმავლობაში კი ბანკმა ინდუსტრიის დაფინანსება 210 მილიონი ლარით, 22%-ით, გაზარდა“,- გიორგი დარჩიაშვილი, თიბისის მსხვილი და საშუალო კორპორატიული კლიენტების მომსახურების დეპარტამენტის დირექტორი.“მსგავსი მასშტაბის პროექტები ჩვენთვის მხოლოდ ინფრასტრუქტურის განვითარება არ არის - ეს არის პასუხისმგებლობა ქალაქისა და რეგიონის წინაშე. საერთაშორისო ბრენდის სასტუმროს პროექტით ბორჯომში მდგრად ეკოსისტემას ვქმნით, რომელიც რეალურ სარგებელს მოუტანს ადგილობრივებს. მშენებლობის პროცესში ჩართული იქნება რამდენიმე კომპანია და დასაქმდება არანაკლებ 80 ადამიანი, ექსპლოატაციის შემდეგ კი დაახლოებით 100 ადგილობრივი მიიღებს სტაბილურ სამუშაო ადგილს. განსაკუთრებულად გვიხარია თიბისისთან პარტნიორობა - ბანკთან, რომელიც რეგიონების გრძელვადიან განვითარებას აქტიურად უჭერს მხარს; პროექტი სააგენტოს „აწარმოე საქართველოში“ პროგრამის ფარგლებშიც მიიღებს დაფინანსებას, რაც დამატებითი ხელშემწყობი ფაქტორია კომპანიის გრძელვადიანი ფინანსური სტაბილურობისთვის“,- ვაკო საღირაშვილი, პროექტის აღმასრულებელი მენეჯერი."Hilton Garden Inn-ის პროექტის განხორციელება ბორჯომში წარმოადგენს მნიშვნელოვან ინვესტიციას ქვეყნის ტურიზმისა და რეგიონული ეკონომიკის განვითარებისთვის და მოხარული ვართ, რომ სააგენტომ „აწარმოე საქართველოში“ სესხის პროცენტის სუბსიდირების მექანიზმით თავისი წვლილი შეიტანა ამ პროექტში“ - კომპანია სარგებლობს სააგენტოს პროგრამით „ბიზნეს უნივერსალი“. მსგავსი მასშტაბის საერთაშორისო ბრენდების შემოსვლა ქვეყანაში ზრდის საქართველოს საინვესტიციო მიმზიდველობას, ხელს უწყობს ახალი სამუშაო ადგილების შექმნასა და ადგილობრივი ბიზნესების გააქტიურებას“, - მიხეილ ხიდურელი, სააგენტოს „აწარმოე საქართველოში“ დირექტორი.
თიბისიმ მომხმარებლებზე 14 თებერვლისთვისაც იზრუნა და სხვადასხვა კატეგორიებში, მათ სურვილებსა და საჭიროებებზე მორგებული მომენტალური ქეშბექ შეთავაზებები მოუმზადა, რაც ნიშნავს იმას, რომ გადახდილი თანხის ნაწილს, ერთგულ ყულაბაში ტრანზაქციის დასრულებისთანავე დაიბრუნებენ.30%-იანი ქეშბექი შერჩეულ აქსესუარების მაღაზიებში 14 თებერვალს ახალი თიბისი ბარათით და ერთგული საკრედიტო ბარათით ობიექტებში - Her Story, Glass Gallery, Love Stars და Mzera, გადახდისას, თანხის 30%, მაქსიმუმ 100 ლარი, ერთგულ ყულაბაში მომენტალურად დაგიბრუნდებათ. თიბისი კონცეპტ მომხმარებლები კი, ახალი თიბისი კონცეპტ ბარათით და ერთგული საკრედიტო ბარათით მაქსიმუმ 150 ლარს დაიბრუნებთ.შეთავაზება ვრცელდება მხოლოდ ფიზიკურ მაღაზიებში, თიბისის პოს-ტერმინალზე გადახდისას. გარდა ონლაინმაღაზიისა - herstore.ge/შეთავაზების დამატებითი პირობების სანახავად, გადადით ბმულზე.20 %-იანი ქეშბექი შერჩეულ ყვავილების მაღაზიებში April Flowers Shop, MonTa&Go Flowers, Flowers.ge, Lilat Flower Shop და Beauty Flowers- 14 თებერვალს აღნიშნულ ობიექტებში ახალი თიბისი ბარათით და ერთგული საკრედიტო ბარათით გადახდისას, გადახდილი თანხის 20%, ჯამში მაქსიმუმ 50 ლარი, ერთგულ ყულაბაში მომენტალურად დაგიბრუნდებათ. თიბისი კონცეპტ მომხმარებლები კი, ახალი თიბისი კონცეპტ ბარათით და ერთგული საკრედიტო ბარათით ჯამში მაქსიმუმ 100 ლარს დაიბრუნებთ.შეთავაზება ვრცელდება მხოლოდ ფიზიკურ მაღაზიებში, თიბისის პოს-ტერმინალზე გადახდისას. გარდა ონლაინმაღაზიისა - Liliat Flower Shopშეთავაზების დამატებითი პირობების სანახავად, გადადით ბმულზე.20%-იანი ქეშბექი შერჩეულ ტკბილეულის ობიექტებში14 თებერვალს ასევე 20 %-იანი ქეშბექ შეთავაზებით ისარგებლებთ შერჩეულ კვების ობიექტებში: Ganjina Dessert Shop, Tkbili, Lunatic Bakery და Dodonut, სადაც ახალი თიბისი ბარათით და ერთგული საკრედიტო ბარათით გადახდისას, მაქსიმუმ 50 ლარი დაგიბრუნდებათ. თიბისი კონცეპტ მომხმარებლები კი, ახალი თიბისი კონცეპტ ბარათით და ერთგული საკრედიტო ბარათით ჯამში მაქსიმუმ 100 ლარს დაიბრუნებთ.შეთავაზება ვრცელდება მხოლოდ ფიზიკურ ობიექტებში, თიბისის პოს-ტერმინალზე გადახდისას. შეთავაზების დამატებითი პირობების სანახავად, გადადით ბმულზე.
1771098399
სპეცრაზმის ყოფილ შეფს და გიორგი გახარიას დროს შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილეს, რომელიც წლების განმავლობაში კრიმინალური პოლიციის კურატორი იყო, მოკლული ავალიანის დედა გამოძიების პირველ ეტაპზე საქმის ჩაფარცხვის და მტკიცებულებების ფალსიფიცირების მცდელობაში ადანაშაულებს.ეკა კუპატაძე ამბობს, რომ მერაბ მალანია საქმიდან მისი შვილის და მკვლელობაში ბრალდებულ მოზარდებს შორის კავშირის კვალის წაშლას ცდილობდა.გავლენიანი ექსძალოვნის შვილი მოკლული მასწავლებლის, გიგას მოსწავლე იყო და კარგად იცნობდა მკვლელობაში ბრალდებულებსაც.ეკა კუპატაძე დარწმუნებულია, რომ სწორედ მინისტრის ყოფილი მოადგილის შვილი იყო ერთ-ერთი, ვინც დაკავებულ მოზარდებს დანაშაულის მომზადებაში ეხმარებოდა და გიგას გადაადგილების შესახებ ინფორმაციას აწვდიდა. ამ ეჭვს ავალიანის დედას საქმის მასალები და სატელეფონო ანძების ჩანაწერებიც უდასტურებს.რა როლი ჰქონდა ძალოვნის შვილს ავალიანის მკვლელობის მომზადების საქმეში? "შაბათის ეთერი" ამ გარემოების დადგენას პროკურორთან შეეცადა. ქეთი სონიძე ადასტურებს, რომ შინაგან საქმეთა მინისტრის ექსმოადგილის შვილი გახმაურებული საქმის მოწმეა და მასთან კითხვები საგამოძიებო უწყებას ჯერ კიდევ აქვს.დაიწყება თუ არა ექსმაღალჩინოსნის შვილის წინააღმდეგ სისხლის სამართლებრივი დევნა - ეს საბოლოოდ ექსპერტიზის პასუხებზე იქნება დამოკიდებული. წყარო: "ტვ პირველი"
1771098390
კურო – ფინანსური და პრაქტიკული საკითხების მოგვარებისთვის ხელსაყრელი პერიოდია. სტაბილურობა თქვენ მხარესაა, თუ მშვიდად და გეგმურად იმოქმედებთ.ტყუპები – კომუნიკაცია და ახალი იდეები აქტიურდება. შეხვედრები და მოლაპარაკებები წარმატებული იქნება, თუ დეტალებს ყურადღებით გადაამოწმებთ.კირჩხიბი – ემოციური დღეა. ოჯახურ თემებში მეტი სითბო და მხარდაჭერა დაგჭირდებათ. ინტუიცია სწორი გადაწყვეტილების მიღებაში დაგეხმარებათ.ლომი – ლიდერული თვისებები გამოკვეთილად ჩანს. კარგი დროა საკუთარი აზრის დასაფიქსირებლად და პროფესიული წინსვლისთვის.ქალწული – ორგანიზებულობა და დისციპლინა შედეგს მოგიტანთ. მცირე დეტალებზე კონცენტრირება დღეს განსაკუთრებით მნიშვნელოვანია.სასწორი – ურთიერთობების დარეგულირების დღეა. დიპლომატია და მშვიდი ტონი ბევრ საკითხს მოაგვარებს.მორიელი – ემოციური ფონი ინტენსიურია, მაგრამ სწორად გამოყენების შემთხვევაში ძლიერი შედეგი შეიძლება მიიღოთ. კონფლიქტებს მოერიდეთ.მშვილდოსანი – ახალი გეგმები და იდეები გაჩნდება. ოპტიმიზმი და მოძრაობა წარმატებისკენ მიგიყვანთ.თხის რქა – პროფესიულ და ფინანსურ საკითხებში წინსვლის შანსი არსებობს. პასუხისმგებლიანი მიდგომა შედეგიანია.მერწყული – კრეატიული ხედვა და განსხვავებული იდეები ყურადღებას მიიქცევს. კარგია გუნდურ მუშაობაზე ფოკუსირება.თევზები – ინტუიცია გაძლიერებულია. მშვიდი გარემო და საკუთარი თავისთვის დრო საუკეთესო გადაწყვეტილება იქნება.