კუროყოველგვარ გაუგებრობებს იოლად მოაგვარებთ, როგორც სამსახურში, ასევე ახლობლებთან, გულწრფელი, გულახდილი საუბრით არა მარტო ტვირთს მოიცილებთ მხრებიდან, არამედ სწორადაც გაგიგებენ, ეს კი კარგად აისახება თქვენს ურთიერთობებზე.ტყუპებიდღეს, სასურველია შეამციროთ კომუნიკაციები. ნუ გასცემთ თქვენს გეგმებს, სხვებისგან რაიმე ინფორმაციის გაგებასაც ნაკლებად ელოდეთ. იმოქმედეთ რაციონალურად და დაკვირვებულად. დასვენებაც არ დაგავიწყდეთ.კირჩხიბიპირად საკითხებთან დაკავშირებით, შესაძლოა, არჩევანის წინაშე დადგეთ. როგორც არ უნდა ეცადოთ, ნეიტრალურ პოზიციას ვერ დაიკავებთ, ამიტომ, კარგად დაფიქრდით და ისე იმოქმედეთ.ლომიმთელი დრო, სჯობს, გარემო სივრცის მოწესრიგებას მიუძღვნათ. დასვენება და განტვირთვა ახლა ძალიან გჭირდებათ.ქალწულიწარმატებული და შედეგიანი იქნება თქვენი გადადგმული ნაბიჯები, სტატუსის განმტკიცების მიზნით. პრაქტიკულად, ნებისმიერი ამბიციური ჩანაფიქრი შეგიძლიათ გამარჯვებით დააგვირგვინოთ.სასწორინუ იჩქარებთ დასკვნების გამოტანას, დაკავდით ადამიანებთან ურთიერთობების დალაგებით და, ზოგადად, სირთულეების გადაწყვეტით. ასე, სამომავლოდ, ბევრი რამ უფრო მარტივად წარიმართება.მორიელიყურადღება მიაქციეთ გარშემომყოფებს, ახლა საჭიროა, მოახდინოთ ორიენტირება ყველაზე რთულ ვითარებაშიც კი და იპოვოთ საუკეთესო გზა პრობლემების მოსაგვარებლად.მშვილდოსანიმოაწესრიგეთ ანგარიშები და ფინანსური საკითხები, თქვენი სიფრთხილე, ერთი მხრივ, აგაცილებთ უსარგებლო ხარჯებსა და დანაკარგებს, მეორეს მხრივ, არ უნდა გამოგეპაროთ საკმაოდ საინტერესო ინფორმაცია, ამიტომ, იყავით ყურადღებით.თხის რქადღეს, შესაძლოა დაუგეგმავი საქმეები გამოჩნდეს, რომელსაც ბრწყინვალედ გაართმევთ თავს, თუმცა, დღის ბოლოს დასვენება აუცილებელია ენერგიის აღსადგენად,მერწყულიდღეს, არაფერი გამოგეპარებათ, შეამჩნევთ მნიშვნელოვან დეტალებს. ეცადეთ სიტუაციის სწორი ანალიზი გააკეთო და სამართლიანად იმოქმედეთ. საღამოს აუცილებლად განიტვირთეთ.თევზებიმოერიდეთ მნიშვნელოვანი საკითხების გადაწყვეტას, ახალ წამოწყებებს, ხელშეკრულებების დადებას, დიდ ფინანსურ ხარჯებს. სერიოზული საკითხების გადაწყვეტა სამომავლოდ გადაიტანეთ, რათა თავიდან აიცილოთ გართულებები.
სუსი - 2025 წლის 23 დეკემბერს ზადიაანთკარის მიმდებარე ტერიტორიაზე უკანონოდ დაკავებული საქართველოს მოქალაქე თავისუფალია
"უკანონოდ დაკავებული საქართველოს მოქალაქის გათავისუფლების პროცესში აქტიურად გამოიყენებოდა ცენტრალური ხელისუფლების ხელთ არსებული ყველა რელევანტური ინსტრუმენტი. ასევე, საკითხი  განხილული იყო ინციდენტების პრევენციისა და მათზე რეაგირების მექანიზმის ფორმატში გამართულ შეხვედრაზე.ცენტრალური ხელისუფლება, სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახური განაგრძობს აქტიურ მუშაობას ოკუპირებულ ტერიტორიებზე უკანონო პატიმრობაში მყოფი საქართველოს ყველა მოქალაქის გასათავისუფლებლად", - აცხადებენ სუსში.
მისივე განმარტებით, „ნამახვანჰესის“ მსგავსი პროექტები იძლევა საშუალებას, ქვეყანა ელექტროენერგიის თვალსაზრისით იყოს დამოუკიდებელი და შეძლოს მისი ექსპორტირება."ჩვენი ქვეყანა ბუნებრივი რესურსებით მდიდარია. რაციონალურად უნდა ვიმოქმედოთ, რესურსები ქვეყნის საკეთილდღეოდ უნდა გამოვიყენოთ. რა თქმა უნდა, ჩვენი ქვეყნის ინტერესში შედის, ენერგეტიკული თვალსაზრისით, საქართველო დამოუკიდებელი ქვეყანა იყოს და მეტიც, შევძლოთ საქართველოში წარმოებული ელექტროენერგიის გატანა ექსპორტზე, თურქეთში და მისი გავლით ევროპულ ქვეყნებში. საიდან ვიღებთ ელექტროენერგიის დიდ ნაწილს? ერთი, გამოვიმუშავებთ ჩვენ თვითონ, ასევე, განსაკუთრებით ზამთრის პერიოდში, შემოგვაქვს რუსეთიდან, აზერბაიჯანიდან. იმას, რომ არ ვიყოთ დამოკიდებული მეზობელ ქვეყნებზე და გვქონდეს საკუთარი ელექტროენერგია, შევძლოთ მისი ექსპორტზე გატანა, „ნამახვანჰესის“ მსგავსი პროექტები ძალიან უწყობს ხელს“, - განაცხადა კახა კალაძე.თბილისის მერის თქმით, ჰიდროელექტროსადგურების მშენებლობას ხშირად კონკრეტული ჯგუფები, მათ შორის არასამთავრობო სექტორი აპროტესტებდა, რის გამოც ქვეყნის გარედან ფინანსდებოდნენ."ნამახვანჰესის“ მსგავსი პროექტებისადმი დაპირისპირება ქვეყნის საწინააღმდეგოდ გადადგმული ნაბიჯებია. ისიც კარგად ვიცით, ვის ინტერესში შედის, რომ საქართველო დამოკიდებული იყოს ელექტროენერგიის თვალსაზრისით მეზობელ ქვეყნებზე. ენერგეტიკის მინისტრი რომ ვიყავი არასამთავრობო სექტორი ხშირად აპროტესტებდა ჰიდროელექტროსადგურების მშენებლობას. ამისთვის ისინი ქვეყნის გარედან ფინანსდებოდნენ“, - განაცხადა კახა კალაძემ.
"თბილისთან დაკავშირებით მგონი კითხვები არ არსებობს, უამრავი პროექტი განხორციელდა ბოლო წლებში და სამომავლოდაც ბევრი მნიშვნელოვანი რამ გვაქვს დაგეგმილი"
1771584691
მისი თქმით, კორუფციის ფაქტების არსებობის გამო, ქვეყნის მასშტაბით მუნიციპალიტეტებში პროექტები რომ შეჩერდა, ეს თბილისს არ ეხება.“თქვენი აზრით, რამე შევაჩერეთ? ყოველდღე დადიხართ ჩემთან ერთად და ეცნობით სხვადასხვა პროექტს, მაგრამ არ აშუქებთ იმ სამუშაოებს, რასაც ჩვენ ვახორციელებთ, რადგან არ გაინტერესებთ. მაგალითად, დღეს სადაც ვართ, გლდანის მერვე მიკრორაიონში, რაიონული გამგეობა ასრულებს აღნიშნულ პროექტს. რამდენიმე დღის წინაც ვიყავით სხვა პროექტზე და ა.შ. შესაბამისად, თბილისთან დაკავშირებით მგონი კითხვები არ არსებობს. უამრავი რამე გაკეთდა ბოლო წლებში, უამრავი რამ კეთდება და სამომავლოდაც ბევრი მნიშვნელოვანი პროექტი გვაქვს დაგეგმილი”, - განაცხადა კახა კალაძემ.
"ყველამ კარგად ვიცით, რომ ის პროპაგანდა, რასაც საზოგადოება ბოლო წლების განმავლობაში ისმენს, არ ემსახურება ქვეყნის ინტერესს და ქართველ ხალხს"
1771584565
მისი თქმით, ის პროპაგანდა, რასაც საზოგადოება ბოლო წლების განმავლობაში ისმენს, არ ემსახურება ქვეყნის ინტერესს და ქართველ ხალხს."ჩვენ ხომ ვიცით, ეს ყველაფერი როგორ მუშაობს, საიდან იმართება, ვინ აფინანსებს, რა ინტერესებს ემსახურებიან ეს ადამიანები? ვფიქრობ, საზოგადოებამ ძალიან კარგად გააანალიზა ყველაფერი, კარგად ხედავს, თუ რა პროცესები მიდის და ვინ არის ამ ყველაფრის დამფინანსებელი. ის პროპაგანდა, რასაც ვისმენთ ბოლო წლების, თვეების განმავლობაში, ყველამ კარგად ვიცით, რას ემსახურება - არ ემსახურება ქვეყნის ინტერესს და ქართველ ხალხს. მათ თავიანთი დამოკიდებულება აქვთ ჩვენს ქვეყანასთან დაკავშირებით - აქვთ სურვილი, რომ ქვეყანა გამოყენებული იყოს სხვადასხვა მიმართულებით, მათი ინტერესების გასატარებლად და დასაცავად. ისინი ჩვენი ქვეყნის მოსახლეობის გარკვეულ ნაწილს იყენებენ სხვადასხვა მეთოდით. ეს შეიძლება იყოს პროვოკაციული ქმედებები; მედიის წარმომადგენლები, რომლებიც მხოლოდ და მხოლოდ სიცრუეზე საუბრობენ და ავრცელებენ არასწორ ინფორმაციას; შეიძლება იყვნენ არასამთავრობო სექტორის წარმომადგენლები, რომლებიც დაფინანსებას გარედან იღებენ და კონკრეტული დავალებები აქვთ, თუ რა უნდა გააკეთონ ქვეყნის წინააღმდეგ და ა.შ.“- განაცხადა კახა კალაძემ.