10:30 საათზე - თბილისის საქალაქო სასამართლოში ლევან ჯანგველაძის საქმეზე ძმებ მიქაძეების და გიორგი ჯოხაძის სასამართლო პროცესი გაიმართება.
11:00 საათზე - მოძრაობა „პორტესტSHE“ პრესკონფერენციას გამართავს.
თემა: "მოძრაობამ მიმართა მოსკოვის მექანიზმის ფარგლებში შექმნილ კომისიას; მოძრაობის წევრების მიმართ სისხლისსამართლებრივი დევნის დაწყების მცდელობა ტროტუარზე დგომის გამო“.
მისამართი: ვანო სარაჯიშვილის N 5 (რუსთაველზე).
საკონტაქტო პირი: რუსკა მჭედლიძე - 593 411 110
12:00 საათზე - პარლამენტის საგაზაფხულო სესიის პლენარული სხდომა გაიმართება.
პლენარულ სხდომათა დარბაზი
12:00 საათზე - თბილისის საქალაქო სასამართლოში, 4 ოქტომბრის საქმეზე დაკავებულ მარიამ მეყანწიშვილის, ნანა სანდერის და კიდევ 10 პირის სასამართლო პროცესი გაიმართება.
13:00 საათზე - პოლიტიკოსის, მე 10-ე მოწვევის პარლამენტის წევრის, ჟურნალისტის და აქტივისტის, პარტია “ალეკო ელისაშვილი მოქალაქეების” დამფუძნებლის ალექსანდრე ელისაშვილის ადვოკატები არჩილ ჩოფიკაშვილი და გიორგი რეხვიაშვილი პრესკონფერენციას გამართავენ.
თემა: „რუსული კანონით მსჯავრდებული უდანაშაულო ქართველი პოლიტიკოსი ყველაზე მკაცრი რეჟიმის ციხეშია გამოკეტილი, აკრძალული აქვს კომუნიკაცია შვილებთან, ზარი ადვოკატთან და შეხვედრა ოჯახის წევრებთან. როგორ იკერება ელისაშვილის წინააღმდეგ საქმე?!“
მისამართი: აღმაშენებლის გამზ.44. (სასტუმრო რედ რედისონი, საკონფერენციო დარბაზი "უნიკა")