11:00 საათზე - ევროპასთან ინტეგრაციისა და დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტების ერთობლივი სხდომა გაიმართება.ადგილი: ილია ჭავჭავაძის სახელობის დარბაზი(C კორპუსი, V სართული) 11:30 საათზე - მედიაჰოლდინგ კვირას პრესკლუბში "საქართველოს მეფუტკრეთა გაერთიანების" აღმასრულებელი დირექტორის ალეკო პაპავას და ამავე გაერთიანების თავმჯდომარის მიხეილ თეთრუაშვილის პრესკონფერენცია გაიმართება.თემა: "თაფლის ბაზარზე არსებული ვითარება: როგორ მოსავალს ელიან მეფუტკრეები. როგორია ქართული თაფლის საექსპორტო პოტენციალი წელს, რა პერსპექტივებია ევროკავშირის ბაზარზე, სადაც თაფლის კვლევას ახალი მეთოდებით აანონსებენ. თაფლის ხარისხი - გამოვლენილი დარღვევები და ანტიბიოტიკების შემცველობის კუთხით არსებული მდგომარეობა".მისამართი: კოსტავას ქუჩა 47/57საკონტაქტო ნომერი: 593 53 45 24
1742932190
11:15 საათზე - “მედიახმა“ კვლევას სახელწოდებით - “მედიაგარემო 2024: ბრძოლა ნდობისა და თავისუფლებისთვის“ მედიის, არასამთავრობო სექტორისა, დიპლომატიური კორპუსისა და აკადემიის წარმომადგენლებს წარუდგენს. პრეზენტაციას გახსნის გერმანიის ელჩი საქართველოში ერნსტ-პეტერ ფიშერი.მისამართი: ლერმონტოვის ქ. 10; IOTA Hotel, Copper Green დარბაზი. 17:00 საათზე - თბილისის სააპელაციო სასამართლოს სისხლის სამართლის საქმეთა პალატაში ვარკეთილში, 2024 წლის იანვარში, ახალი წლის დღეებში ჩადენილი ფემიციდის საქმის განხილვა დასრულდება და სააპელაციო სასამართლო ცოლის მკვლელობაში მსჯავრდადებული 27 წლის გიორგი კავლელაშვილის განაჩენს გამოაცხადებს.მისამართი: თბილისი, გრ. რობაქიძის გამზ. 7ასაკონტაქტო: ელისო რუხაძე - 599 767 383; გიორგი სელიმაშვილი - 599 427 737