მისივე თქმით, საგზაო სამუშაოები 5 000 კვ.მ ფართობზე განხორციელდება, რისთვისაც ნახევარი მლნ ლარი დაიხარჯება."მუხიანის აგარაკებზე გლდანის გამგეობის მიერ სამუშაოები აქტიურად მიმდინარეობს. აღნიშნულ დასახლებაში არ არსებობდა კომუნიკაციები, საგზაო ინფრასტრუქტურა, რის გამოც საზოგადოებრივი ტრანსპორტი ვერ გადაადგილდებოდა. რამდენიმე წლის წინ დავიწყეთ მასშტაბური პროექტის განხორციელება, რაც პირველ რიგში, მიწისქვეშა ინფრასტრუქტურის მოწესრიგებას, არსებული კომუნიკაციის განახლებას ითვალისწინებს. მიმდინარე წელს მუხიანის აგარაკებზე არაერთი ქუჩა მოწესრიგდება, მათ შორის,  ჯვარისის, ჩიხორას, გორგულისა და ოშკის ქუჩები, ასევე, განთიადის ქუჩა, განთიადის ქუჩის I-II შესახვევი და ხანძთის I შესახვევი“, - განაცხადა კახა კალაძემ.თბილისის მერის განმარტებით, აღნიშნულ მისამართზე მიწისქვეშა კომუნიკაციებიც მოწესრიგდება."წყალარინების ქსელი კალოუბნის, მუხის, გომბორისა და ერთობის ქუჩებზე მოეწყობა, რისთვისაც, გლდანის რაიონის გამგეობის ბიუჯეტიდან, ჯამში, 2 500 000 ლარი დაიხარჯება“, - აღნიშნა კახა კალაძემ.
"ავერსში" თებერვალი სიყვარულის თვეა - ნიკო ფიროსმანის და მარგარიტას სიყვარულის ამბავი, რომელიც ლეგენდად იქცა
სიყვარულის ამბავი, ლეგენდა  მილიონ ვარდზე და გრძნობაზე, რომელიც არასდროს ხუნდება."ავერსი" მხარს უჭერს გიგი კურანიძის მოკლემეტრაჟიან ფილმს, სადაც საუკუნის წინანდელმა სიყვარულმა ხელოვნური ინტელექტის წყალობით ახალი სიცოცხლე შეიძინა.უყურეთ პრემიერას და იმოგზაურეთ დროში წარსულისა და მომავლის ულამაზესი შეხვედრისას.#სიყვარულითავერსი ❤️
"ჩვენს განკვეთაზე, მღვდლობიდან განყენებაზე, კობახიძემ 300 000-იანი მიწა გადასცა მცხეთაში მიქაელ ბოტკოველს"
1771158292
"მიწა რომ უყვართ და ფული რომ უყვართ, ეს კი არ არის უბედურება იმდენად, არამედ უბედურება ის არის, რომ ქრისტე უნდათ გაყიდონ, ყიდიან, თან ქრისტე უნდათ, რომ მათთან იყოს ანუ, მართალი სიტყვა. ეს ერთმანეთთან შეუთავსებელია. პირველად რომ დამიბარეს საპატრიარქოში შიო მუჯირის კურთხევით, ბოტკოველმა და ჯაღმაიძემ, ბოტკოველს ჰქონდა ჩემი ქადაგებები ამოწერილი ერთი იყო ასეთი: შენ ამბობო, რომ მეო ერსო ღვთის სიტყვას ვუცხადებო, ჯაღმაიძემ ჩვენ სამიო ამბობსო, მე ვუთხარი, არც მე და არც ჩვენ სამნი არ მითქვამს, არამედ ჩვენ რამდენიმე-მეთქი და ჩვენ რას ვაკეთებ აქო, ბუმბულს ვარჩევთო? ჩვენ არ ვუცხადებთო? ბუმბული არა, მაგრამ მიწებს არჩევენ, დოლარებს ითვლიან ... ისე მადლობლები მაინც უნდა იყვნენ, რომ მთავრობა ასე დაინტერესდა ჩემი განკვეთით. ასე, რომ არ დაინტერესებულიყო მთავრობა ჩემი განკვეთით, ვინ მისცემდა მაგათ ამდენ ფულს?" - აცხადებს არქიმანდრიტი.მცხეთაში, ისტორიულ ტყე-პარკთან ახლოს, სამხედრო ქალაქის №3-ში მდებარე 827 კვადრატული მეტრი მიწის ნაკვეთი საქართველოს საპატრიარქოს მდივნის, მამა მიქაელ ბოტკოველის შვილის პაპუნა ბოტკოველის საკუთრება გახდა.ტერიტორია მას საქართველოს მთავრობის 2026 წლის 23 იანვრის განკარგულებით, 1 ლარად გადაეცა. დოკუმენტის მიხედვით, სანაცვლოდ ბოტკოველმა სახელმწიფოს მცხეთაში მდებარე საკუთარი 600 კვადრატული მეტრი მიწა უნდა გადასცეს.
"მკვლელობას ვუკავშირებ იმას, რომ თამუნამ კომპიუტერში რაღაც ნახა, გაიგო მასშტაბური სიმართლე, რაც არ უნდა გაეგო"
1771093537
"თუნდაც რამდენიმე მაღალჩინოსანზე, რასაც თავიდანვე ვიძახდი. საჭირო გახდა თამუნას მოშორება, ის მოჩხუბარი ბიჭი არ იყო, გარჩევაში რომ მოეკლათ. დაიწერა სცენარი, სახლიდან გაეყვანათ და ჩუმად მოეკლათ...თუნდაც პირბადეზე აღმოჩენილ უცხო დნმ-ზე არ მაქვს პასუხი. ბავშვი შავი მაისურით გავიდა და პროზექტურაში თეთრი ფითქინა მაისურით მოხვდა, რომელსაც არცერთი ლაქა არ ჰქონდა. ყიდულობს ელექტროშოკებს, უკავშირდება თეონა ყურუას და ეძებს პოლიტიკურ თავშესაფარს. იმეგობრებს ჟურნალისტებს, თადარიგს იჭერდა, რადგან მარტო ებრძოდა სისტემას...თავიდანვე დარწმუნებული ვიყავი, რომ ირაკლი შოთაძე [ყოფილი გენერალური პროკურორი] ამ საქმეს ფარცხავდა. მერე ადგა, დაწერა განცხადება და წავიდა, ვითომც არაფერი - მასაც მოეთხოვება. თავიდანვე იცოდა, ვისთან ჰქონდა საქმე. თუნდაც გრიგოლ ლილუაშვილზე როცა ვიძახდით, რომ ე.წ. ქოლ-ცენტრებს კურირებდა, სასაცილოდ არ ჰყოფნიდა მავანს, დღეს ხომ დარწმუნდნენ, რომ სამართალდამცველებთან კი არა, ბოროტმოქმედებთან გვქონდა საქმე", - განაცხადა თამაზაშვილმა.გაურკვეველ ვითარებაში გარდაცვლილი პროგრამისტის დედა დარწმუნებულია, რომ "შეკვეთილ მკვლელობაში მაღალჩინოსნები ფიგურირებენ".თეონა თამაზაშვილის თანახმად, "უპრეცედენტო თანხა დაიხარჯა თამუნას ამბის ჩაფარცხვისთვის". მისი ინფორმაციით, მკვლელობის შემდეგ, თეთრიწყაროში კონკრეტული ადამიანი დადიოდა, "ზოგს დაემუქრა, ზოგი დააშინა, ზოგი კი მოისყიდა".ჟურნალისტის შეკითხვაზე, შესაძლებელია თუ არა მომხდარი უკავშირდებოდეს "ქოლ-ცენტრების" თემას ბაჩალიაშვილის დედა პასუხობს: "დიახ, რა თქმა უნდა".თეონა თამაზაშვილი ამბობს, რომ ის შეუერთდება შვილმკვდარი დედების აქციას, რომელიც უკვე დაანონსდა.23 წლის თამარ ბაჩალიაშვილი 2020 წლის 18 ივლისს გაუჩინარდა. ის რამდენიმე დღის შემდეგ, თეთრიწყაროს ტყეში, საკუთარ მანქანაში გარდაცვლილი იპოვეს. გამოძიების ინფორმაციით, ბაჩალიაშვილმა სიცოცხლე თვითმკვლელობით დაასრულა და საქმე დაიხურა.
"ექსპერტიზის პასუხების მიხედვით, გიგა ავალიანს, სასიკვდილო დაზიანება მიაყენეს მკვრივი, ბლაგვი საგნის,  შუბლში პირდაპირი დარტყმით!"
1771071504
"თანამებრძოლნო, ჩემს ფეისბუკს უჭირს და დამეხმარეთ გავრცელებაში!❌❌❌❌❌ შ ო კ ი !!!ანი ნასყიდაშვილის ადვოკატებო, ანი ნასყიდაშვილი უკანონო პატიმარია და გიგა ავალიანი კანონიერი მკვდარია????🔥((თურმე, 3 დღეა, სასამართლოს არ უკითხავს  როგორაა!მე მკითხეთ, მე ვიცი, როგორ პირობებშია ნასყიდაშვილი!მე სხვა რამეებიც ვიცი, ფრთხილად!!!))‼️‼️‼️ნია იმნაძის ადვოკატს გიორგი ლეკიშვილს, ვუმეორებ უპასუხოდ დატოვებულ საჯარო მოთხოვნას!!!📌📌იპოვე ერთი ადამიანი, ვისაც გიგა ავალიანისგან ახსოვს რაიმე სახის გადაცდომა, თუნდაც ღრმა ბავშვობაში!👉მოთხოვნა ერთადერთია, მან უნდა დაამტკიცოს, რომ ნამდვილად იცნობდა გიგა ავალიანს!!!📌📌ან, საჯაროდ მოიხადე ბოდიში და აღიარე, რომ ოჯახმა შეგიყვანა შეცდომაში!🔴🔴🔴 მკვდარი ვერ ლაპარაკობს, მაგრამ ლაპარაკობს მ კ ვ დ რ ი ს დ ე დ ა !!!✅✅✅ახალი საქმის მასალები გადმომეცემა ორშაბათს, მაგრამ მანამდე მოგაწოდებთ რამდენიმე ინფორმაციას!1) 👍რიკაძის ადვოკატი, კახა წერეთელიც, ფიქრობს დაცვაზე უარის თქმას! 2) ჩიქოვანის ადვოკატმა ძველმა ბიჭმა "გამხიტა"-მ, ჩამოყარა ყურები!3) ექსპერტიზის პასუხების მიხედვით, გიგა ავალიანს, სასიკვდილო დაზიანება მიაყენეს მკვრივი, ბლაგვი საგნის,  შუბლში პირდაპირი დარტყმით!!!4) ქვაზე დღეს არ ვისაუბრებ, ჟურნალისტს ვუტოვებ ექსკლუზივს!5) ძალადობის ამსახველ ვიდეოებზე გაკეთებულია ფონოსკოპიური (ხმის) და ჰაბიტოსკოპიური (ვიზუალის) ექსპერტიზები, რომლითაც იდენტიფიცირებულია გაბაშვილიც, რიკაძეც და ჩიქოვანიც!(❗მშობლების სინქრონში ლაყბობა რა თქმა უნდა ტყუილია!)6) ძმები ჩიქოვნები, რიკაძე და გაბაშვილი, ოთხივე, არის სკინჰედი (ძალადობრივი ჯგუფის წევრები)!!!!!7) დამიკავშირდა არასრულწლოვანები (მშობლებიც), რომელთაც ფიზიკურად პირადად უსწორდებოდნენ ეს ველურები!😎 👍👍👍ალაპარაკდა სკვერში ცემის თვითმხილველები!9)👍არ არსებობს სკოლა ,,ინტელექტი"-ში მასწავლებელი, ვისაც ნია იმნაძე სთხოვდა, დამეხმარე გიგა ავალიანი მავიწროებსო! (არადა საჯაროდ იტყუებოდა ჩიქოვნების დედა!)10) ნია იმნაძის ,,ოჯახი" სუფრაზეც კი თავს იწონებს, რომ ,,ნიას ვერ დაიჭერენ" !!!‼️‼️‼️ ნია იმნაძის ,,ოჯახო", არ იქნება სახელმწიფო სამართალი?!?!?!  👌👌👌 იქნება ჩემი სამართალი!!!" - წერს სოციალურ ქსელში მოკლული მასწავლებლის გიგა ავალიანის დედა ეკა კუპატაძე.პროკურატურა მასწავლებლის საქმეზე ბრალდებულებს ჯგუფური ძალადობის სხვა 4 ეპიზოდში მონაწილეობასაც ედავება.
"ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის განათლების სკოლა ვაცხადებთ, რომ მიუღებელია "განათლების რეფორმის" სახელით გამოცხადებული გადაწყვეტილება"
1770994333
ისინი მოუწოდებენ სხვა უნივერსიტეტებს, დაუჭირონ მხარი და გადაარჩინონ უნივერსიტეტისა და ქვეყნის მომავალი."ჩვენ, ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის განათლების სკოლა ვაცხადებთ, რომ მიუღებელია „განათლების რეფორმის“ სახელით გამოცხადებული გადაწყვეტილება.როდესაც უნივერსიტეტებს ასე დაუნდობლად და გაუაზრებლად ჩეხავენ, აჩერებენ წარმატებულ პროგრამებს, გვაიძულებენ შევეგუოთ ჩვენი კოლეგების უმრავლესობის მიერ უნივერსიტეტის დატოვებას და საფრთხის ქვეშ აყენებენ საუნივერსიტეტო იდეასა და ხარისხიანი განათლების მიღების შესაძლებლობას, უმოქმედოდ ვერ ვიქნებით.განათლების სკოლის ფუნქციონირება ინტერდისციპლინური თანამშრომლობის გარეშე შეუძლებელია.უნივერსიტეტში ჰუმანიტარული, სოციალური, ზუსტი და საბუნებისმეტყველო მეცნიერებების არსებობა აუცილებელია განათლების სფეროს სპეციალისტების მომზადებისთვის.განათლების სკოლის პასუხისმგებლობა არ არის მხოლოდ უნივერსიტეტის წინაშე, ჩვენ, როგორც განათლების სფეროს სპეციალისტები ვთვლით, რომ ამ მოცემულობით გამოუსწორებელი ზიანი ადგება უმაღლეს განათლებას და უკლებლივ ყველა უნივერსიტეტს, რასაც ვერ შევეგუებით.მოვითხოვთ, იმ გადაწყვეტილებებისა და საკანონმდებლო ცვლილებების გაუქმებას, რომლებიც სპობს უნივერსიტეტის ავტონომიას, არაეროვნული და არაკონსტიტუციურია.ერთობისკენ მოვუწოდებთ უნივერსიტეტებს, რომ დავიცვათ საქართველოს აკადემიური საზოგადოების ღირსება", - აღნიშნულია განცხადებაში.