18 თებერვლის ასტროლოგიური პროგნოზი
კუროპირად ცხოვრებაში წარმატება გელით,მაგრამ ნუ იქნებით ზედმეტად გულახდილი სხვებთან, ერიდეთ ჭორებს.ტყუპებიყველა გაუგებრობა და უსიამოვნება უკან დარჩა, შეგიძლიათ გაიხაროთ და დატკბეთ ცხოვრებით.კირჩხიბიმოულოდნელი შეხვედრა სასიამოვნო მოგონებებისა და გულღია საუბრების ტალღაზე დაგაყენებთ და ძალიან დიდი პოზიტივით დაიმუხტებით.ლომისაქმეები დიდ დროს წაგართმევენ და პირადი ცხოვრებისთვის ვეღარ მოიცლით. ნუ მისცემთ საყვარელ ადამიანს ეჭვისა და გაურკვევლობის საბაბს.ქალწულიპირად ამბებში, მღელვარება გელოდებათ, გაუგებრობის შემთხვევაში, დახმარება მეგობარს სთხოვეთ.სასწორიწვრილმანების გამო, ნუ აუხირდებით პარტნიორს, არაა გამორიცხული, ბობოქარი გრძნობების ამოფრქვევა.მორიელიგაუბედაობამ შესაძლოა, სიტუაცია არასწორად დაგანახვოთ, შეეცადეთ, სწორი გზა აირჩიოთ და ცხოვრება სასიამოვნო სიურპრიზით დაგაჯილდოებთ.მშვილდოსანისაინტერესო ნაცნობობა და შეხვედრებია ახლა აქტუალური, სიახლეები ახალი ემოციებით დაგმუხტავთ.თხის რქასაყვარელი ადამიანისგან სასიამოვნო მოულოდნელობას ელოდეთ. გააკეთეთ რაიმე განსაკუთრებული თქვენც მისთვის.მერწყულიეცადეთ, თქვენი ფილოსოფიური საუბრებით არ გაირთულოთ დამოკიდებულება ირგვლივ მყოფ ადამიანებთან.თევზებიპირად ურთიერთობაში სიხარული და წარმატებაა მოსალოდნელი, ოღონდ, გაითვალისწინეთ, რომ ქედმაღლობა კარგს არაფერს მოგიტანთ.
"პოლიტპატიმარი დიმიტრი ქვაჭრელიშვილი მზად არის, პროკურატურის გამომძიებელს, ადვოკატის თანდასწრებით, მიაწოდოს დეტალური ინფორმაცია"
1771351195
"მნიშვნელოვანი ინფორმაცია ნიკო კვარაცხელიას მკვლელობის შესახებ:დღეს, როდესაც პროკურატურამ საჯაროდ ისაუბრა ნიკო კვარაცხელიას საქმეზე და იგი გახსნილად გამოაცხადა, უკვე შემიძლია ჩემი კლიენტის, დიმიტრი ქვაჭრელიშვილის, სახელითა და მისი თანხმობით, გაგიზიაროთ მნიშვნელოვანი ინფორმაცია, რომელზეც რამდენიმე თვის განმავლობაში დახურულ ფორმატში, კონფიდენციალურობის დაცვით, მიმდინარეობდა სამუშაო პროცესი.წყნეთის პოლიციის ყოფილი უფროსი დიმიტრი ქვაჭრელიშვილი, იხსენებს ნიკო კვარაცხელიას მკვლელობაში მონაწილე პირების დაკავების დღეს.პოლიტპატიმარი დიმიტრი ქვაჭრელიშვილი არის ადამიანი, რომელმაც ნიკო კვარაცხელიას მკვლელობაში მონაწილეები - ალეკო ჭელიძე და გიორგი კაველაძე დააკავა.პოლიციის უფროსი, პირველი გაესაუბრა და მოისმინა ისტორია: ინფორმაცია დანაშაულში მონაწილე პირების შესახებ, გარემოებები, რომლებიც ობიექტური გამოძიებისთვის იქნება მნიშვნელოვანი.ყოფილი პოლკოვნიკი ფლობს ინფორმაციას იმ პირების შესახებ, რომლებმაც დამნაშავეებს წყნეთის პოლიციის განყოფილებაში მიაკითხეს და ისინი გამოსაკითხად წაიყვანეს.დღეს პოლიტპატიმარი დიმიტრი ქვაჭრელიშვილი მზად არის, რუსთავის №12 პენიტენციურ დაწესებულებაში შესულ პროკურატურის გამომძიებელს, ადვოკატის თანდასწრებით, მიაწოდოს დეტალური ინფორმაცია და დაეხმაროს ნიკო კვარაცხელიას ოჯახს სრული სიმართლის დადგენაში", - წერს ადვოკატი თორნიკე მიგინეიშვილი სოციალურ ქსელში.
"ეს ცვლილებებიც იმას ემსახურება, რომ როგორმე, ძალით მოიპოვონ ლეგიტიმაცია"
1771327709
მისივე თქმით, "ქართულ ოცნებას" სურს, ლეგიტიმაცია ძალით მოიპოვოს."ამ საკანონმდებლო ცვლილებებმა და არამხოლოდ ამ საკანონმდებლო ცვლილებებმა, მანამდე, ბოლო დღეებში კიდევ რამდენიმე საკანონმდებლო ცვლილება იყო, კიდევ ერთხელ ანახა ის, რომ ეს გზა, რასაც ჰქვია რეჟიმის არაღიარება, არის რთული, მაგრამ რეალურად, ეს არის ის გზა, რომელიც პრობლემას უქმნის რეჟიმს. ეს ცვლილებები აჩვენებს იმას, რაზეც ჩვენ დიდი ხანი ვსაუბრობდით, რომ ეს არაღიარების პოლიტიკა არის ყველაზე მტკივნეული, რაც აწუხებს რეჟიმს - "ქართულ ოცნებას" იმიტომ, რომ ყოველთვის, როდესაც საქმე ეხება მათ ლეგიტიმაციას და მათ კარგად იციან, რომ არ აქვთ ლეგიტიმაცია არც ქვეყნის შიგნით და არც მის გარეთ, მათთვის მტკივნეული და პრობლემური ხდება. ეს ცვლილებებიც იმას ემსახურება, რომ როგორმე, ძალით მოიპოვონ ლეგიტიმაცია", - განაცხადა ანა წითლიძემ.
"აღნიშნულთან დაკავშირებით საუბარი ჩვენ რამდენიმე წლის წინ დავიწყეთ, საზოგადოების ნაწილს არ სჯეროდა, ქილიკობდნენ"
1771313832
ამის შესახებ კალაძემ ჟურნალისტებს შესაბამისი კითხვის პასუხად განუცხადა."რაც შეეხება ფაქტს, რაც ხდებოდა და ხდება საქართველოსთან მიმართებაში, ჩვენ საზოგადოებას ვუთხარით სიმართლე. აღნიშნულთან დაკავშირებით საუბარი რამდენიმე წლის წინ დავიწყეთ. თავიდან გახსოვთ, თუ როგორი დამოკიდებულება იყო. საზოგადოების გარკვეულ ნაწილს არ სჯეროდა ეს ყველაფერი, ქილიკობდნენ კიდეც, ამბობდნენ, რომ ჩვენ ვიტყუებოდით, არასწორ ინფორმაციას ვაწვდიდით მოსახლეობას. თუმცა, აგერ არის რეალობა. თავად ისინი  გამოდიან და საუბრობენ აღნიშნულთან დაკავშირებით. ჩვენ ვიცით ასევე ყველა ის ორგანიზაცია, რომელიც ჩართული იყო ამ პროცესებში, ვინც უშუალოდ მონაწილეობდა, ვინ აფინანსებდა რევოლუციებს, სახელმწიფო გადატრიალებებს ქვეყანაში, ვინ აფინანსებდა საზოგადოების პოლარიზებას, დაპირისპირებას, გახლეჩას და ა.შ. აბსოლუტურად ყველაფერი ვიცით, ხელისგულზე დევს.  შესაბამისად, სახელმწიფო ვალდებულია, გადადგას ისეთი ნაბიჯები, მიიღოს ისეთი კანონები, რომ დაიცვას, პირველ რიგში, ქვეყნის უსაფრთხოება, სუვერენიტეტი, დამოუკიდებლობა, ჩვენი კონსტიტუცია და ქვეყნის მოსახლეობა“, - განაცხადა კახა კალაძემ.