თბილისში სტუმარმასპინძლობის გლობალური ფორუმი - Hospitality Investment Forum - გაიმართება
Hospitality Investment Forum (HIF) მაღალი დონის საერთაშორისო საინვესტიციო პლატფორმაა, რომელიც მოიცავს კავკასიას, ცენტრალურ აზიას, აღმოსავლეთ ევროპასა და ხმელთაშუა ზღვის რეგიონს. ფორუმი აერთიანებს ყველა დაინტერესებულ მხარეს და მისი მიზანია, ხელი შეუწყოს ინდუსტრიის გრძელვადიან განვითარებას რეგიონულ და გლობალურ დონეზე.თბილისში დაგეგმილი ღონისძიება ფოკუსირებული იქნება ახალი სასტუმრო პროექტების განვითარებაზე, კურორტებისა და მრავალფუნქციური უძრავი ქონების მიმართულებებზე, სტრატეგიული ინვესტიციების მოზიდვასა და მდგრადი სტანდარტების დანერგვაზე. ღონისძიება გააერთიანებს საერთაშორისო ინვესტორებს, დეველოპერებსა და გლობალური სასტუმრო ბრენდების წარმომადგენლებს.ფორუმის ფარგლებში გაიმართება პანელური დისკუსიებიც. საქართველოს ტურისტული საინვესტიციო პოტენციალის შესახებ თიბისის კორპორატიული მიმართულების უფროსი ვიცე პრეზიდენტი ნათია სონიშვილი ისაუბრებს. ამავე დისკუსიაში მონაწილეობას მიიღებენ საერთაშორისო ფინანსური ინსტიტუტებისა და ტურიზმის სექტორის მაღალი რგოლის წარმომადგენლები.თიბისი აქტიურად უჭერს მხარს სტუმარმასპინძლობის სექტორის განვითარებას თბილისსა და რეგიონებში. სასტუმროებისა და ტურიზმის ინდუსტრიაში ბანკის პორტფელი ბოლო სამ წელში 22%-ით არის გაზრდილი და 1,2 მილიარდ ლარს შეადგენს. მსგავსი ღონისძიებების მხარდაჭერით კი, თიბისი ხელს უწყობს დარგის განვითარებას: ბაზრის მონაწილეებს შესაძლებლობას აძლევს, დაამყარონ პირდაპირი კავშირები, გაცვალონ გამოცდილება და განიხილონ რეალური საინვესტიციო შესაძლებლობები.
ახალი თიბისი ბარათებით პარტნიორ ობიექტებში ყოველთვის დაზოგავთ მეტს - 100%-იანი ქეშბექი Bolt Food-ის წლიური გამოწერის სერვისზე
თიბისის  პარტნიორებს ახლახან შეუერთდა Bolt Food, სადაც 16 თებერვლიდან 20 თებერვლის ჩათვლით, განსაკუთრებული შეთავაზება დაგხვდებათ - Bolt Plus წლიური მიტანის სერვისის ახალი თიბისი ბარათით, ახალი თიბისი კონცეპტ ბარათით ან ერთგული საკრედიტო ბარათით შეძენისას, გადახდილი თანხის 100%-ს, 69,99 ლარს, ერთგულ ყულაბაში მომენტალურად დაიბრუნებთ.ერთგულის ყულაბიდან თანხის გადარიცხვა შესაძლებელია, თიბისის ნებისმიერ საკუთარ ანგარიშზე და მისი განკარგვა ხდება ნებისმიერი მიზნობრიობით.შეთავაზებით სარგებლობისთვის, დაამატეთ ბარათი Bolt Food-ის აპლიკაციაში და გადაიხადეთ. შეთავაზება არ ვრცელდება Apple Pay/ Google Pay  გადახდებზე და სხვა შეკვეთასთან ერთად, წლიური მიტანის სერვისის შეძენისას.თიბისის და Boolt Food-ის 16-20 თებერვლის შეთავაზების დეტალური პირობების სანახავად, გადადით ბმულზე.აიღე, ახალი თიბისი ბარათი ონლაინ  რამდენიმე წამში - ფილიალებში მისვლისა და ზედმეტი დროის ხარჯვის გარეშე. გაიმარტივე ცხოვრება და ისარგებლე მუდმივად შენზე მორგებული შეთავაზებებით.
ავიაკომპანია T’way Air საქართველოსა და კორეის რესპუბლიკას შორის სეზონურ ჩარტერულ ფრენებს შეასრულებს
"ოცნება" ქვეყანაში  აშენებს რუსული ტიპის ავტოკრატიას და ავტოკრატია ნიშნავს, რომ ის უნდა აკონტროლებდეს ყველაფერს"
მისივე თქმით, "ოცნება" ქვეყანაში  აშენებს რუსული ტიპის ავტოკრატიას."ადამიანის ფუნდამენტური უფლებაა, რომ ვიღაცა მოგწონდეს, ან - არ მოგწონდეს, ვიღაცას ხელს ართმევდე, ან არ ართმევდე, აღიარებდე ან არაღიარებდე. ამ კანონებით კი ცხადია, რომ ადამიანს თავისი ფუნდამენტური უფლებები ერთმევა, ეზღუდება. ამ კანონების შედეგად, მოგწონს თუ არა კანონმდებლობა, სამართლიანია თუ არა, მას ემორჩილები და თუ არღვევ კანონს, ამისთვის გსჯის ხელისუფლება. "ოცნება" ამბობს, რომ სახელმწიფო ეს მე ვარ. ამას გვეუბნება დღეს ხელისუფალი, ღიად და დაუფარავად. მე ვფიქრობ, ჩრდილოეთ კორეაში ასეთი რაღაც აზრადაც კი არ მოსვლია არავის."ოცნება" ქვეყანაში  აშენებს რუსული ტიპის ავტოკრატიას და ავტოკრატია ნიშნავს, რომ ის უნდა აკონტროლებდეს ყველაფერს, საზოგადოებრივ-პოლიტიკური ცხოვრების ყველა ასპექტს, ყველა მიმართულებას და მათი გადაწყვეტილებები ამ საერთო სტრატეგიის ნაწილია. რუსეთშიც კი არავის აზრად არ მოსვლია ასეთი კანონმდებლობის მიღება გამომდინარე იქიდან, რომ ფსევდო-დემოკრატიის ფასადის შენარჩუნების სურვილი მაინც აქვთ მათ", - განაცხადა გია ხუხაშვილმა.
"ავტორიტარიზმის პირველი ნიშნები მაშინ უკვე ჩანდა, თუმცა ამაზე როცა ვსაუბრობდი ძალიან ცოტა მეგულებოდა ადამიანი, ვინც გამიგებდა"
"ეს არის მიზანმიმართული ცვლილებების პაკეტი იმისთვის, რომ კონკრეტულ წინააღმდეგობაში ჩართული ჯგუფები დასუსტდნენ"