სამოქალაქო ავიაციის სააგენტოში წარმოდგენილი განაცხადის შესაბამისად, ავიარეისები 2026 წლის ზაფხულის სანავიგაციო სეზონის განმავლობაში, კერძოდ 24 აპრილიდან 16 ოქტომბრის ჩათვლით Airbus A330-ის და Boeing B777-ის ტიპის საჰაერო ხომალდებით შესრულდება. სულ, ორი ქვეყნის დედაქალაქებს შორის რვა ავიარეისის განხორციელება იგეგმება.აღსანიშნავია, საქართველოსა და კორეის რესპუბლიკას შორის სეზონური არარეგულარული რეისები 2024-2025 წლების განმავლობაშიც შესრულდა კორეული ავიაკომპანია Korean Air-ის მიერ. 2024 წელს, ორ ქვეყანას შორის საჰაერო გზით გადაყვანილ იქნა 1077 მგზავრი, ხოლო 2025 წელს - 2233 მგზავრი.ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების სამინისტროს სსიპ სამოქალაქო ავიაციის სააგენტომ ავიაკომპანიას ფრენების განხორციელებისათვის აუცილებელი ნებართვა უკვე მიანიჭა.
მიიღეთ 20%-იანი ქეშბექი extra -ზე "საქართველოს ბანკის" AmEx ბარათით გადახდისას
შეთავაზების ფარგლებში,  13 თებერვალს, ის მომხმარებლები, რომლებიც extra.ge-ზე და extra market-ზე შოპინგისას, საქართველოს ბანკის საკრედიტო AmEx ბარათით  გადაიხდიან, დახარჯული თანხის 20% MR ქულების სახით დაუბრუნდებათ. (ჯამში მაქსიმუმ 150 ლარის MR ქულა) შეთავაზება ვრცელდება extra.ge-სა და extra market-ის სრულ ასორტიმენტზე, როგორც ვებგვერდზე, ასევე მობილურ აპლიკაციაში.ინფორმაციისთვის, extra საქართველოში ყველაზე დიდი ონლაინ მაღაზიაა, რომელიც მომხმარებლებს მრავალფეროვან პროდუქტებსა და კომფორტულ ონლაინ შოპინგის გამოცდილებას სთავაზობს.
თიბისის მხარდაჭერით, ბორჯომში სასტუმრო Hilton Garden Inn გაიხსნება
პროექტის ჯამური ღირებულება 30 მილიონს აღემატება, საიდანაც თიბისის დაფინანსება 12 მილიონ ლარს შეადგენს. კომპანია სააგენტოს “აწარმოე საქართველოში” ბიზნეს უნივერსალის პროგრამის ფარგლებში სესხის პროცენტის თანადაფინანსებითაც სარგებლობს.„ბანი 2007“ 18 წელია თიბისის პარტნიორია. კომპანიის ძირითადი საქმიანობა მოიცავს  უძრავი ქონების მენეჯმენტს; Hilton Garden Inn კი, ჯგუფის მეორე ობიექტია სტუმარმასპინძლობის სექტორში.“მოხარული ვარ, რომ თიბისის მხარდაჭერით, ბორჯომში საერთაშორისო ბრენდის სასტუმრო გაიხსნება. ეს ნიშნავს რეგიონის ეკონომიკაში ჩადებულ ინვესტიციას, რაც ხელს შეუწყობს სტუმარმასპინძლობის სფეროს განვითარებასა და ადგილობრივების დასაქმებას. სწორედ ესაა მთავარი პრიორიტეტები, რომლებსაც თიბისი  პროექტების დაფინანსებისას ითვალისწინებს. ჩვენ აქტიურად ვუჭერთ  მხარს სტუმარმასპინძლობის სექტორს მთელს საქართველოში. სასტუმრობისა და ტურიზმის სექტორში თიბისის პორტფელი 1.2 მილიარდ ლარს შეადგენს. ბოლო 3 წლის განმავლობაში კი ბანკმა ინდუსტრიის დაფინანსება 210 მილიონი ლარით, 22%-ით, გაზარდა“,- გიორგი დარჩიაშვილი, თიბისის მსხვილი და საშუალო კორპორატიული კლიენტების მომსახურების დეპარტამენტის დირექტორი.“მსგავსი მასშტაბის პროექტები ჩვენთვის მხოლოდ ინფრასტრუქტურის განვითარება არ არის - ეს არის პასუხისმგებლობა ქალაქისა და რეგიონის წინაშე. საერთაშორისო ბრენდის სასტუმროს პროექტით ბორჯომში მდგრად ეკოსისტემას ვქმნით, რომელიც რეალურ სარგებელს მოუტანს ადგილობრივებს. მშენებლობის პროცესში ჩართული იქნება რამდენიმე კომპანია და დასაქმდება არანაკლებ 80 ადამიანი, ექსპლოატაციის შემდეგ კი დაახლოებით 100 ადგილობრივი მიიღებს სტაბილურ სამუშაო ადგილს. განსაკუთრებულად გვიხარია თიბისისთან პარტნიორობა - ბანკთან, რომელიც რეგიონების გრძელვადიან განვითარებას აქტიურად უჭერს მხარს; პროექტი სააგენტოს „აწარმოე საქართველოში“ პროგრამის ფარგლებშიც მიიღებს დაფინანსებას, რაც დამატებითი ხელშემწყობი ფაქტორია კომპანიის გრძელვადიანი ფინანსური სტაბილურობისთვის“,- ვაკო საღირაშვილი, პროექტის აღმასრულებელი მენეჯერი."Hilton Garden Inn-ის პროექტის განხორციელება ბორჯომში წარმოადგენს მნიშვნელოვან ინვესტიციას ქვეყნის ტურიზმისა და რეგიონული ეკონომიკის განვითარებისთვის და მოხარული ვართ, რომ სააგენტომ „აწარმოე საქართველოში“ სესხის პროცენტის სუბსიდირების მექანიზმით თავისი წვლილი შეიტანა ამ პროექტში“ - კომპანია სარგებლობს სააგენტოს პროგრამით „ბიზნეს უნივერსალი“. მსგავსი მასშტაბის საერთაშორისო ბრენდების შემოსვლა ქვეყანაში ზრდის საქართველოს საინვესტიციო მიმზიდველობას, ხელს უწყობს ახალი სამუშაო ადგილების შექმნასა და ადგილობრივი ბიზნესების გააქტიურებას“, - მიხეილ ხიდურელი, სააგენტოს „აწარმოე საქართველოში“ დირექტორი.
თიბისის შეთავაზებები მნიშვნელოვანი მომენტებისთვის - მოემზადე 14 თებერვლისთვის
თიბისიმ მომხმარებლებზე 14 თებერვლისთვისაც იზრუნა და სხვადასხვა კატეგორიებში, მათ სურვილებსა და საჭიროებებზე მორგებული მომენტალური ქეშბექ შეთავაზებები მოუმზადა, რაც ნიშნავს იმას, რომ გადახდილი თანხის ნაწილს, ერთგულ ყულაბაში ტრანზაქციის დასრულებისთანავე დაიბრუნებენ.30%-იანი ქეშბექი  შერჩეულ აქსესუარების მაღაზიებში 14 თებერვალს ახალი თიბისი ბარათით და ერთგული საკრედიტო ბარათით ობიექტებში - Her Story, Glass Gallery, Love Stars და Mzera, გადახდისას, თანხის 30%, მაქსიმუმ 100 ლარი, ერთგულ ყულაბაში მომენტალურად დაგიბრუნდებათ. თიბისი კონცეპტ მომხმარებლები კი, ახალი თიბისი კონცეპტ ბარათით და ერთგული საკრედიტო ბარათით მაქსიმუმ 150 ლარს დაიბრუნებთ.შეთავაზება ვრცელდება მხოლოდ ფიზიკურ მაღაზიებში, თიბისის პოს-ტერმინალზე გადახდისას. გარდა ონლაინმაღაზიისა - herstore.ge/შეთავაზების დამატებითი პირობების სანახავად, გადადით ბმულზე.20 %-იანი ქეშბექი შერჩეულ ყვავილების მაღაზიებში April Flowers Shop, MonTa&Go Flowers, Flowers.ge, Lilat Flower Shop და Beauty Flowers- 14 თებერვალს აღნიშნულ ობიექტებში ახალი თიბისი ბარათით და ერთგული საკრედიტო ბარათით გადახდისას, გადახდილი თანხის 20%, ჯამში მაქსიმუმ 50 ლარი, ერთგულ ყულაბაში მომენტალურად დაგიბრუნდებათ. თიბისი კონცეპტ მომხმარებლები კი, ახალი თიბისი კონცეპტ ბარათით და ერთგული საკრედიტო ბარათით ჯამში მაქსიმუმ 100 ლარს  დაიბრუნებთ.შეთავაზება ვრცელდება მხოლოდ ფიზიკურ მაღაზიებში, თიბისის პოს-ტერმინალზე გადახდისას. გარდა ონლაინმაღაზიისა -  Liliat Flower Shopშეთავაზების დამატებითი პირობების სანახავად, გადადით ბმულზე.20%-იანი ქეშბექი შერჩეულ ტკბილეულის ობიექტებში14 თებერვალს ასევე 20 %-იანი ქეშბექ შეთავაზებით ისარგებლებთ შერჩეულ კვების ობიექტებში: Ganjina Dessert Shop, Tkbili, Lunatic Bakery და Dodonut, სადაც ახალი თიბისი ბარათით და ერთგული საკრედიტო ბარათით გადახდისას, მაქსიმუმ 50 ლარი დაგიბრუნდებათ.  თიბისი კონცეპტ მომხმარებლები კი, ახალი თიბისი კონცეპტ ბარათით და ერთგული საკრედიტო ბარათით ჯამში მაქსიმუმ 100 ლარს დაიბრუნებთ.შეთავაზება ვრცელდება მხოლოდ ფიზიკურ ობიექტებში, თიბისის პოს-ტერმინალზე გადახდისას. შეთავაზების დამატებითი პირობების სანახავად, გადადით ბმულზე.