"ეს არის მიზანმიმართული ცვლილებების პაკეტი იმისთვის, რომ კონკრეტულ წინააღმდეგობაში ჩართული ჯგუფები დასუსტდნენ"
მისივე თქმით, ეს არის მიზანმიმართული ცვლილებების პაკეტი იმისთვის, რომ კონკრეტულ წინააღმდეგობაში ჩართული ჯგუფები დასუსტდნენ."გამაოგნებელია ის საკანონმდებლო იდეები, რომელიც თავში მოსდით "ქართული ოცნების" იურისტებს. ერთი მხრივ, ძალიან აშკარაა, რომ ადგილი აქვს საკანონმდებლო ძალაუფლების მიზანმიმართულად ბოროტად გამოყენებას და მეორე მხრივ, ვხედავთ, რომ მათი მიზანია მოქალაქეების, პარტიების და სამოქალაქო აქტივისტების დასუსტება. ეს არ არის კანონშემოქმედებითი საქმიანობა, რომელიც საერთო მნიშვნელოვანი ინტერესების მიღწევას ისახავს მიზნად, არამედ ეს არის მიზანმიმართული ცვლილებების პაკეტი იმისთვის, რომ კონკრეტულ წინააღმდეგობაში ჩართული ჯგუფები დასუსტდნენ და მათ ახალი რეპრესიული და სამართლებრივი ბარიერები შეექმნათ საკუთარი პოლიტიკური სტრატეგიებისა თუ მოსაზრებების გამო", - განაცხადა თამთა მიქელაძემ.
"ბიძინა ივანიშვილი ეროვნული ბანკის მეშვეობით ცდილობს თავისი ბიზნესის დასანქცირების შემთხვევაში პირადი ქონების გადარჩენას"
1771252003
მისივე თქმით, ეს ნაბიჯი ფინანსურადაც და პოლიტიკურადაც წამგებიანია. "ჩინეთში არავინ ინახავს ფულს, გარდა სანქცირებული ქვეყნებისა. ამ კლუბში წევრიანდება საქართველოს ხელისუფლება. ეს ნაბიჯი ფინანსურადაც და პოლიტიკურადაც წამგებიანია, ვინაიდან, სანქცირებულთა სამეგობროში ვხვდებით.ივანიშვილის სანქცირებისგან თავის არიდების მთავარი მიზანი არის ამ ოპერაციის წამოწყება, რა თქმა უნდა, ქვეყნის ეკონომიკური, ფინანსური თუ პოლიტიკური იმიჯის საზიანოდ.ბუნებრივია, ეს არის პოლიტიკური დავალება. ბიძინა ივანიშვილი ეროვნული ბანკის მეშვეობით ცდილობს თავისი ბიზნესის დასანქცირების შემთხვევაში პირადი ქონების გადარჩენას", - განაცხადა რომან გოცირიძემ.გავრცელებული ინფორმაციით, ეროვნულ ბანკს რეზერვების ნაწილი ჩინეთში გადააქვს.