"სოციალური შემწეობის მიმღებთა ბაზა საჭიროებს გადახედვას გამომდინარე იქიდან, რომ ერთგვარი მორატორიუმი იყო.  კოვიდის დროს გაიზარდა, 2020 წელს სოციალური დახმარების მიმღებთა რაოდენობა. მას შემდეგ ერთგვარი მორატორიუმი მოქმედებდა ბაზის გადახედვაზე. რეალურად ბაზა არის გადასახედი, არ შეიძლება გაიზარდოს სოციალური დახმარების მიმღებთა რაოდენობა იმ პირობებში, როდესაც სიღარიბე არის განახევრებული. ჩვენ, ერთგვარი პირველადი ანალიზი ჩავატარეთ და გამოვლინდა, რომ სოციალური დახმარების მიმღებთა შორის მხოლოდ 8 პროცენტი არის ისეთი ადამიანი, რომელიც არის შეძლებული. არათუ, სიღარიბეზე უკეთესი მაჩვენებელი აქვს, ამ 700-800 ათასიდან დაახლოებით 8% შეძლებულია. რა თქმა უნდა, სოციალური შემწეობის მიმღებთა ბაზა საჭიროებს გადახედვას, რაც 2020 წლის შემდეგ არსებითად არ მომხდარა. ბუნებრივია, ესეც არის მთავრობის ერთ-ერთი პრიორიტეტი და ამოცანა", - განაცხადა ირაკლი კობახიძემ.
გიორგი ბოტკოველი - იმაზე საუბარი, რომ ვიღაცა კორუფციაშია და მას ებრძვიან და ახლა გამოავლინეს დანაშაულები, სისულელეა
მისივე თქმით, ეს არის ე.წ. ხელისუფლება, რომელიც დიდ კორუფციულ მორევში მყოფი სინდიკატია."ქართული ოცნების" ხელისუფლებაში მოსვლის მიზანი იყო ის, რომ შეექმნათ ის, რაც შექმნეს, შეექმნათ ისეთი გუნდი, რომელიც მხოლოდ ფულის კეთებაზე იქნებოდა გადასული და ფაქტობრივად, ყველა სქემა ააწყვეს იმისთვის, რომ გამდიდრებულიყვნენ თვითონ, მაგრამ როგორც ჩანს, უფრო მეტი ფული ჩადეს თავიანთ ყულაბაში, ვიდრე იმ საერთო დიდ შავ ყულაბაში ივანიშვილთან და ახლა უკვე მაგის გარჩევა მიდის, თორემ აქ იმაზე საუბარი, რომ ვიღაცა კორუფციაშია და მას ებრძვიან და ახლა გამოავლინეს დანაშაულები, სისულელეა. ეს არის ე.წ. ხელისუფლება, რომელიც დიდ კორუფციულ მორევში მყოფი სინდიკატია, რომლის ერთადერთი მიზანი არის, რომ ფული აკეთოს. ეს გაგრძელდება თუ არა, არ ვიცით, როგორც ივანიშვილს მოუნდება, ისე იქნება", - განაცხადა გიორგი ბოტკოველმა. ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების ყოფილი მინისტრი ლევან დავითაშვილი სუსში გამოკითხვაზე 17 თებერვალს იმყოფებოდა. მასთან ერთად გამოკითხვაზე იმყოფებოდა ნავთობისა და გაზის კორპორაციის ყოფილი ხელმძღვანელი გიორგი ჩიქოვანიც.