უკრაინის თავდაცვის ძალებმა უკრაინის დროებით ოკუპირებულ ტერიტორიებზე რუსული ტექნიკისა და ობიექტების წინააღმდეგ დარტყმების სერია განახორციელეს. დაიბომბა მათ შორის, ორი გემი და ორი თვითმფრინავი, - ინფორმაციას უკრაინის შეიარაღებული ძალების გენერალური შტაბი ავრცელებს.
"აგრესორი სახელმწიფოს საბრძოლო შესაძლებლობების შემცირების სისტემატური ძალისხმევის ფარგლებში, უკრაინის თავდაცვის ძალები აგრძელებენ რუსი აგრესორის სამხედრო ობიექტებისა და აღჭურვილობის დაბომბვას უკრაინის დროებით ოკუპირებულ ტერიტორიებზე.
კერძოდ, 21 თებერვლის ღამეს, ყირიმის დროებით ოკუპირებულ ტერიტორიაზე, ინკერმანთან ახლოს, პროექტ 22460-ის "ოხოტნიკის" ტიპის ორი სასაზღვრო საპატრულო გემი დაბომბეს, ასევე, ევპატორიის საჰაერო ძალების სარემონტო ქარხნის მახლობლად, ორი Be-12 ტიპის თვითმფრინავი და ზაპოროჟიეს ოლქში ზალპური ცეცხლის რეაქტიული სისტემა "ტორნადო ც".
მტრის დანაკარგები და ზარალის საბოლოო ოდენობა დგინდება. უკრაინის თავდაცვის ძალები აგრძელებენ აგრესორის საბრძოლო პოტენციალის სისტემატურ შემცირებას, რაც მას შეტევითი ოპერაციების ჩატარების შესაძლებლობას ართმევს“, - აღნიშნულია ინფორმაციაში.