"ჩვენ კოორდინაციას ვუწევთ ჩვენს ერთობლივ ნაბიჯებს, ჩვენს საერთო დიპლომატიას და გუნდების მუშაობას მშვიდობის დაახლოებისა და უსაფრთხოების უზრუნველსაყოფად. ჩვენ ვამზადებთ ჩვენი სამხედრო წარმომადგენლების შეხვედრას კონტინგენტების მოსამზადებლად", - განაცხადა ზელენსკიმ.მან ასევე მადლობა გადაუხადა ბრიტანეთს მისი პოზიციისთვის რუსეთზე ზეწოლასთან დაკავშირებით, რომ მან ვერ შეძლოს ომის გაფართოება."მოსკოვი ახლა ღიად დასცინის პარტნიორების მცდელობებს, წინ წაიწიოს მშვიდობიანი დღის წესრიგი - დრონების მუდმივი თავდასხმები, მუდმივი სასტიკი დაბომბვა. ეს უნდა შეწყდეს მხოლოდ ზეწოლით და რუსეთის იძულებით მშვიდობისკენ", - განაცხადა ზელენსკიმ.
კუროსანამ ახალ პროექტს დაიწყებთ, შეეცადეთ დაასრულოთ ადრე დაწყებული საქმეები. არახელსაყრელი გარემოებები შესაძლოა თქვენი საუკეთესო თვისებების გამოვლენაში დაგეხმაროთ და საკუთარ თავში ახალი ნიჭი აღმოაჩინოთ. საყვარელ ადამიანთან ურთიერთობაში მოერიდეთ უხეშობას და გაუგებრობებს. ტყუპები კარგი განწყობა და მებრძოლი სულისკვეთება დაგეხმარებათ მნიშვნელოვან საქმეში გარღვევის მიღწევაში და კოლეგების ყურადღების მიპყრობაში. ეცადეთ, საკუთარი შესაძლებლობები ობიექტურად შეაფასოთ და ნუ დაგეგმავთ იმაზე მეტს, ვიდრე შეგიძლიათ. საღამო მეგობრების გარემოცვაში გაატარეთ. კირჩხიბიდღეს შესაძლოა გარკვეული ფასეულობების გადაფასება მოგიწიოთ, რაც თქვენს იმიჯსა და ქცევაზე აისახება. უპირატესობას მიანიჭებთ საკუთარ თავზე ზრუნვას, რაც დადებითად იმოქმედებს თქვენს განწყობაზე. ლომიეცადეთ, დღეს ზედმეტად ემოციური რეაგირება არ მოახდინოთ პრობლემებზე. ბედი თავად მიუჩენს ყველაფერს თავის ადგილს, ხოლო თქვენ მოთმინებისთვის დაჯილდოვდებით. დაგეგმილი შეხვედრები შესაძლოა წარუმატებლად წარიმართოს, ამიტომ მნიშვნელოვანი საქმეები სხვა დღისთვის გადადეთ. ქალწული პირად ცხოვრებაში მოულოდნელი, მაგრამ სასიხარულო ცვლილებებია მოსალოდნელი. მორალური დაღლილობის მოსახსნელად საუკეთესო იქნება განმარტოება და საყვარელი საქმით დაკავება.სასწორიდღეს ბევრი და ხანგრძლივი საუბარი გელით. დღის უმეტესი ნაწილი შესაძლოა სოციალურ ქსელებში მიმოწერით და სატელეფონო საუბრებით გაატაროთ.მორიელიარ არის სასურველი ნებისმიერ ადამიანთან კონტაქტში შესვლა. უმჯობესია, კვირის ბოლომდე სამოქმედო გეგმა შეიმუშაოთ და მნიშვნელოვანი გადაწყვეტილებები სხვა დროისთვის გადადოთ. მშვილდოსანიმტრებსაც კი მოკავშირეებად და პარტნიორებად გაიხდით. მთავარია, გულწრფელი იყოთ და მეტი გაიღიმოთ. გაფრთხილდით, არ გაცივდეთ და მეტი მზრუნველობა გამოიჩინეთ საყვარელი ადამიანის მიმართ. თხის რქადღეს შეგიძლიათ აკეთოთ ყველაფერი, რაც მოგესურვებათ. გააუმჯობესეთ ურთიერთობა საყვარელ ადამიანთან. ზოგიერთი რომანტიკული გრძნობების გამო სერიოზულ საკითხებზე მუშაობას ვერ შეძლებს.მერწყულიყოველდღიური საქმეებით შემოიფარგლეთ, მაგრამ არ გადაიღალოთ. მეტი დრო გაატარეთ სუფთა ჰაერზე, სახლში გადაადგილეთ ავეჯი. საყვარელ ადამიანზე ეჭვიანობის ნაცვლად, უმჯობესია მშვიდად დაელაპარაკოთ. თევზებიკარგი დღეა პრეზენტაციისა და სიტყვით გამოსასვლელად. მთავარია, დამაჯერებლად ისაუბროთ. გაუფრთხილდით ღვიძლს. ზოგიერთს რომანტიკული ურთიერთობის დაწყება ელის.
1743450458
მათი ვინაობა ამ დროისთვის არ ხმაურდება."აშშ-ის არმია და ლიეტუვის ხელისუფლება იძიებს მომხდარის მიზეზებს. შეგვატყობინებთ ჩვენს დასკვნებს ახალი ინფორმაციის მიღებისთანავე", - აღნიშნულია ინფორმაციაში.მომხდარს გამოეხმაურა ლიეტუვის პრეზიდენტი გიტანას ნაუსედა."ღრმა მწუხარებით და გულისტკივილით მივიღე ცნობა სამი ამერიკელი ჯარისკაცის ტრაგიკული დაღუპვის შესახებ“, – წერს ნაუსედა სოციალურ ქსელში.ოთხი ამერიკელი ჯარისკაცი და ჯავშანმანქანა ლიეტუვაში წვრთნების დროს რამდენიმე დღის წინ გაუჩინარდნენ.
1743445296
მისივე თქმით, უფრო შემაშფოთებელია მოღალატე რეჟიმის მთავარი მიზანი, ე.ი. ქართული სახელმწიფოს ბოლომდე დაშლა და განადგურება, ანუ უშუალოდ რუსული დაკვეთის შესრულებას."არ შემიძლია, მე დღეს, 31 მარტს, ვიდგე აქ, თქვენს წინაშე, როგორც მთავარსარდალი და არ აღვუდგე იმ საზიზღრობას, რომლითაც ცდილობენ ჩვენი ყურადღება გადაიტანონ და სანახაობად აქციონ: ვსაუბრობ პროკურორ თეა "ვიშინსკის“ ეგრეთ წოდებულ საინვესტიგაციო კომიტეტზე. ეს არც ისტორიის გარკვევას, არც გაგებას ემსახურება. ეს არის სადამსჯელო წარმონაქმნი, რომელიც ემსახურება შურისძიებას, მაგრამ უფრო შემაშფოთებელია მოღალატე რეჟიმის მთავარი მიზანი, ე.ი. ქართული სახელმწიფოს ბოლომდე დაშლა და განადგურება, ანუ უშუალოდ რუსული დაკვეთის შესრულებას. იმის შემდეგ, რაც ამ რეჟიმმა ყველა დამოუკიდებელი დაიმორჩილა, მას შემდეგ, რაც საქართველოს სასამართლო სისტემა გააუქმა, მოახდინა პოლიციის დისკრედიტაცია და მას ჩამოართვა მთავარი მისი ფუნქცია – ანუ მოქალაქეების დაცვა, ამ ბოლო ნაბიჯით კი ქართული ჯარის ნგრევას ემსახურება.ასეთი სურათის შექმნა, ჯარის სრული დისკრედიტაცია, მისი შეურაცხყოფა და მაშასადამე, დემორალიზაცია, წარმოადგენს ანტი სახელმწიფოებრივ ქმედებას. ეს სამარცხვინო სანახაობა, რომელსაც პირდაპირ ეთერში გვაყურებინებენ, ემსახურება ჯარის სრულ დისკრედიტაციის მცდელობით საზოგადოების დემორალიზაციას.მმართველი, რომელიც ამას მოიფიქრებს და ამას უკეთებს საკუთარ ქვეყანას, ჯარსა და ხალხს, არის მტერი ჩვენი სახელმწიფოებრიობის, მაშასადამე ჩვენი დამოუკიდებლობისა და ჩვენი მომავლის... ცალკეული მოქალაქის მტერი!ამიტომ დღეს – სწორედ დღეს, 31 მარტს – თავისუფლებისა და დამოუკიდებლობის აღნიშვნის დღეს, არ მივეცით უიმედობას თუ სასოწარკვეთილებას. მათაც ეს უნდათ! უნდათ, რომ ერთმანეთს დაგვაპირისპირონ, დაწყებული კამპანიები ამას ემსახურება, მაგრამ, ჩვენ ვიცით, რომ ასეთი შიდა მოღალატეების და გარე მტრის ერთობლივი მიზნის შესრულებას ქართველი ხალხი არ დაუშვებს, გადაუდგება და მტერს არასოდეს გაამარჯვებინებს! ნამდვილად ვიცი, ჩვენი ბრძოლა გაგრძელდება მანამ, სანამ არ გავიმარჯვებთ! ბრძოლა იქნება ბოლომდე! გაუმარჯოს საქართველოს!" - განაცხადა ზურაბიშვილმა.