კახეთში ხანძარს ერთი ადამიანის სიცოცხლე ემსხვერპლა.
დაღუპულია 75 წლამდე ქალი.
უბედური შემთხვევა თელავში მოხდა.
როგორც ცნობილია, ადგილზე მისულ სასწრაფო სამედიცინო ჯგუფს ქალი გარდაცვლილი დახვდათ.
ამ ეტაპზე ხანძრის გამომწვევი მიზეზი უცნობია.
1771251254
"მე დავავალე უკრაინის საჰაერო ძალების მეთაურს, უკრაინის თავდაცვის მინისტრს და "უკრენერგოს" აღმასრულებელ დირექტორს, დღესვე მოამზადონ საჭირო დამატებითი თავდაცვის ზომები, რუსეთის მიერ მასშტაბური დარტყმის მომზადების შესახებ სადაზვერვო ინფორმაციის გათვალისწინებით", - განაცხადა ზელენსკიმ.მისივე თქმით, ჟენევაში სამმხრივი მოლაპარაკებების წინა დღესაც კი, აგრესორი ქვეყანა უკრაინაზე დარტყმების გაგრძელებას გეგმავს."ეს ნათლად ასახავს იმას, თუ როგორ უყურებს რუსეთი თავისი პარტნიორების დიპლომატიურ ძალისხმევას. ყოველი რუსული რაკეტა აგრესორის პასუხია ომის დასრულების მოწოდებებზე", - განაცხადა ზელენსკიმ.
1771250275
მისი ადვოკატის მარიამ კუბლაშვილის თქმით, დაკავებულს თავისუფლების 6 თვით აღკვეთა, პირობითი მსჯავრი და 50 ათას ლარიანი ჯარიმა შეეფარდა."დამტკიცდა საპროცესო შეთანხმება მხარეებს შორის. დათუნა სულიკაშვილს განესაზღვრა 6 თვით თავისუფლების აღკვეთა, დარჩენილი ნაწილი კი იქნება პირობითად. ის 9 ივნისს დატოვებს დაწესებულებას. მას ასევე განესაზღვრა ჯარიმა, 50 ათასი ლარის ოდენობით. დათუნას პოზიციას რაც შეეხება, მისთვის აუტანელი აღმოჩნდა ის პირობები, ციხის პირობები და ასეთი ყოფა. ყოველი დღე იყო მისთვის გაუსაძლისი და ყოველ წამს და წუთს დიდ მნიშვნელობას ანიჭებდა, ამიტომ პირადი კონსულტაციის შემდეგ, მიიღო გადაწყვეტილება, რომ ეს იყო საუკეთესო გზა, ყველაზე სწრაფად დაეტოვებინა დაწესებულება. ბრალდება ედავებოდა სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე მუხლის მესამე ნაწილით გათვალისწინებული დანაშაულის ჩადენას, რომელიც ითვალისწინებს თავისუფლების აღკვეთას, 8-დან 20 წლამდე, ან უვადოს", - განაცხადა მარიამ კუბლაშვილმა "ტვ პირველთან".დათუნა სულიკაშვილი სამართალდამცველებმა 9 დეკემბერს დააკავეს. მას ბრალი სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე მუხლის მესამე ნაწილით აქვს წარდგენილი, რაც განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების შეძება-შენახვას გულისხმობს.
ადგილზე სტუდენტები არიან შეკრებილი, რომლებიც განათლების რეფორმას აპროტესტებენ.მათი განცხადებით, ეს არა თუ განათლების სასიკეთოდ განხორციელებული რეფორმებია, არამედ ანტიეროვნულია."ეს არ არის რეფორმა, ეს არის ანტირეფორმა არა მარტო განათლების სფეროსთვის, არამედ მთლიანად წყობისთვის. ეს უფრო დასჯაა იმ ურჩი პროფესურის და სტუდენტების, რომლებიც კრიტიკულად არიან განწყობილები ხელისუფლების მიმართ. ბევრ სხვა მიზეზებთან ერთად სურთ, რომ უნივერსიტეტებში, სადაც ადამიანის თავისუფალი აზრი ყალიბდება, ყველანაირი თავისუფლების კუნძული დაანგრიონ", - განაცხადა აქციის ერთ-ერთმა მონაწილემ.
1771241397
მისივე თქმით, დასავლელმა ექსპერტებმა საბოლოოდ დაადასტურეს, რომ ნავალნი ციხეში მოწამლეს იშვიათი, სამხრეთ ამერიკული საწამლავით, რომლის გამოყენება მხოლოდ რუსეთის მთავრობას შეეძლო."დასავლელმა ექსპერტებმა საბოლოოდ დაადასტურეს, რომ ნავალნი ციხეში მოწამლეს იშვიათი, სამხრეთ ამერიკული საწამლავით, რომლის გამოყენება მხოლოდ რუსეთის მთავრობას შეეძლო.ნავალნის პუტინი ყოველთვის "რუსეთის სააკაშვილს“ ეძახოდა, ხოლო თვითონ ალექსეი ნავალნიმ ციხიდან მოწამვლამდე ცოტა ხნით ადრე მოუწოდა ოლიგარქის მთავრობას შეეწყვიტა ჩემდამი არასათანადო მოპყრობა. ნავალნი მოკლეს, რათა პატიმართა გაცვლაში არ მოყოლილიყო.ივანიშვილს იმაზე მეტად ეშინია ჩემი, ვიდრე პუტინს ეშინოდა ნავალნის, ამიტომ მე ყველაფრისთვის მზად ვარ. სხვათა შორის, ჩემი პირველი მოწამვლაც დასავლელმა სპეციალისტებმა დაადასტურეს. როდის იქნება მეორე, მხოლოდ ჯაყომ და მისმა რუსმა პატრონებმა იციან“,- წერს მიხეილ სააკაშვილი.
1771240759
მისივე თქმით, ერთადერთი გზა იმისთვის, რომ თავისუფლება შედგეს, ეს ხელისუფლება არის დასამხობი."უბედურებაა ისაა, რომ რაც მეტი დრო გაივლის, ამის მერე უფრო ძვირი დაგვიჯდება. ერთი განსაკუთრებული ჭეშმარიტება არსებობს, დიქტატურა არ წასულა ჯერ არსაიდან მშვიდობიანად. არჩევანი დიდი არ არის. ეს პროცესი შიშის დათესვას ემსახურება. მე ვთვლი, რომ ეს ხელისუფლება არის დასამხობი, ეს არის ერთადერთი გზა იმისთვის, რომ მოვიპოვოთ თავისუფლება. ჩვენ გვაქვს ვალდებულება, რომ ივანიშვილი დავამხოთ.ივანიშვილია დასამხობი, მე ამას ვამბობ და დასამალიც არაფერია, ეს არის ჩემი მყარი პოზიცია და ყველა კეთილსინდისიერი მოქალაქის ვალდებულებაა, დაამხოს რუსი ხელისუფლება“, - განაცხადა ბაჩო ახალაიამ.