10:00 საათზე - 2003-2012 წლებში მოქმედი რეჟიმისა და რეჟიმის პოლიტიკური თანამდებობის პირების საქმიანობის შემსწავლელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი საგამოძიებო კომისიის სხდომა გაიმართება.
ადგილი: საქართველოს კონსტიტუციის დარბაზი
A კორპუსი, III სართული, ოთახი N304)
11:00 საათზე - ევროპასთან ინტეგრაციისა და დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტების ერთობლივი სხდომა გაიმართება.
ადგილი: ილია ჭავჭავაძის სახელობის დარბაზი
(C კორპუსი, V სართული)
11:30 საათზე - მედიაჰოლდინგ კვირას პრესკლუბში "საქართველოს მეფუტკრეთა გაერთიანების" აღმასრულებელი დირექტორის ალეკო პაპავას და ამავე გაერთიანების თავმჯდომარის მიხეილ თეთრუაშვილის პრესკონფერენცია გაიმართება.
თემა: "თაფლის ბაზარზე არსებული ვითარება: როგორ მოსავალს ელიან მეფუტკრეები. როგორია ქართული თაფლის საექსპორტო პოტენციალი წელს, რა პერსპექტივებია ევროკავშირის ბაზარზე, სადაც თაფლის კვლევას ახალი მეთოდებით აანონსებენ. თაფლის ხარისხი - გამოვლენილი დარღვევები და ანტიბიოტიკების შემცველობის კუთხით არსებული მდგომარეობა".