"ჩვენ კოორდინაციას ვუწევთ ჩვენს ერთობლივ ნაბიჯებს, ჩვენს საერთო დიპლომატიას და გუნდების მუშაობას მშვიდობის დაახლოებისა და უსაფრთხოების უზრუნველსაყოფად. ჩვენ ვამზადებთ ჩვენი სამხედრო წარმომადგენლების შეხვედრას კონტინგენტების მოსამზადებლად", - განაცხადა ზელენსკიმ.მან ასევე მადლობა გადაუხადა ბრიტანეთს მისი პოზიციისთვის რუსეთზე ზეწოლასთან დაკავშირებით, რომ მან ვერ შეძლოს ომის გაფართოება."მოსკოვი ახლა ღიად დასცინის პარტნიორების მცდელობებს, წინ წაიწიოს მშვიდობიანი დღის წესრიგი - დრონების მუდმივი თავდასხმები, მუდმივი სასტიკი დაბომბვა. ეს უნდა შეწყდეს მხოლოდ ზეწოლით და რუსეთის იძულებით მშვიდობისკენ", - განაცხადა ზელენსკიმ.
კუროსანამ ახალ პროექტს დაიწყებთ, შეეცადეთ დაასრულოთ ადრე დაწყებული საქმეები. არახელსაყრელი გარემოებები შესაძლოა თქვენი საუკეთესო თვისებების გამოვლენაში დაგეხმაროთ და საკუთარ თავში ახალი ნიჭი აღმოაჩინოთ. საყვარელ ადამიანთან ურთიერთობაში მოერიდეთ უხეშობას და გაუგებრობებს. ტყუპები კარგი განწყობა და მებრძოლი სულისკვეთება დაგეხმარებათ მნიშვნელოვან საქმეში გარღვევის მიღწევაში და კოლეგების ყურადღების მიპყრობაში. ეცადეთ, საკუთარი შესაძლებლობები ობიექტურად შეაფასოთ და ნუ დაგეგმავთ იმაზე მეტს, ვიდრე შეგიძლიათ. საღამო მეგობრების გარემოცვაში გაატარეთ. კირჩხიბიდღეს შესაძლოა გარკვეული ფასეულობების გადაფასება მოგიწიოთ, რაც თქვენს იმიჯსა და ქცევაზე აისახება. უპირატესობას მიანიჭებთ საკუთარ თავზე ზრუნვას, რაც დადებითად იმოქმედებს თქვენს განწყობაზე. ლომიეცადეთ, დღეს ზედმეტად ემოციური რეაგირება არ მოახდინოთ პრობლემებზე. ბედი თავად მიუჩენს ყველაფერს თავის ადგილს, ხოლო თქვენ მოთმინებისთვის დაჯილდოვდებით. დაგეგმილი შეხვედრები შესაძლოა წარუმატებლად წარიმართოს, ამიტომ მნიშვნელოვანი საქმეები სხვა დღისთვის გადადეთ. ქალწული პირად ცხოვრებაში მოულოდნელი, მაგრამ სასიხარულო ცვლილებებია მოსალოდნელი. მორალური დაღლილობის მოსახსნელად საუკეთესო იქნება განმარტოება და საყვარელი საქმით დაკავება.სასწორიდღეს ბევრი და ხანგრძლივი საუბარი გელით. დღის უმეტესი ნაწილი შესაძლოა სოციალურ ქსელებში მიმოწერით და სატელეფონო საუბრებით გაატაროთ.მორიელიარ არის სასურველი ნებისმიერ ადამიანთან კონტაქტში შესვლა. უმჯობესია, კვირის ბოლომდე სამოქმედო გეგმა შეიმუშაოთ და მნიშვნელოვანი გადაწყვეტილებები სხვა დროისთვის გადადოთ. მშვილდოსანიმტრებსაც კი მოკავშირეებად და პარტნიორებად გაიხდით. მთავარია, გულწრფელი იყოთ და მეტი გაიღიმოთ. გაფრთხილდით, არ გაცივდეთ და მეტი მზრუნველობა გამოიჩინეთ საყვარელი ადამიანის მიმართ. თხის რქადღეს შეგიძლიათ აკეთოთ ყველაფერი, რაც მოგესურვებათ. გააუმჯობესეთ ურთიერთობა საყვარელ ადამიანთან. ზოგიერთი რომანტიკული გრძნობების გამო სერიოზულ საკითხებზე მუშაობას ვერ შეძლებს.მერწყულიყოველდღიური საქმეებით შემოიფარგლეთ, მაგრამ არ გადაიღალოთ. მეტი დრო გაატარეთ სუფთა ჰაერზე, სახლში გადაადგილეთ ავეჯი. საყვარელ ადამიანზე ეჭვიანობის ნაცვლად, უმჯობესია მშვიდად დაელაპარაკოთ. თევზებიკარგი დღეა პრეზენტაციისა და სიტყვით გამოსასვლელად. მთავარია, დამაჯერებლად ისაუბროთ. გაუფრთხილდით ღვიძლს. ზოგიერთს რომანტიკული ურთიერთობის დაწყება ელის.
1743450458
მათი ვინაობა ამ დროისთვის არ ხმაურდება."აშშ-ის არმია და ლიეტუვის ხელისუფლება იძიებს მომხდარის მიზეზებს. შეგვატყობინებთ ჩვენს დასკვნებს ახალი ინფორმაციის მიღებისთანავე", - აღნიშნულია ინფორმაციაში.მომხდარს გამოეხმაურა ლიეტუვის პრეზიდენტი გიტანას ნაუსედა."ღრმა მწუხარებით და გულისტკივილით მივიღე ცნობა სამი ამერიკელი ჯარისკაცის ტრაგიკული დაღუპვის შესახებ“, – წერს ნაუსედა სოციალურ ქსელში.ოთხი ამერიკელი ჯარისკაცი და ჯავშანმანქანა ლიეტუვაში წვრთნების დროს რამდენიმე დღის წინ გაუჩინარდნენ.
1743448618
მისივე თქმით, ზურაბიშვილისგან მოისმინეს საკმაოდ კარგი შეფასებები.“დღეს ნამდვილად არის ისტორიული დღე – თარიღი, როდესაც ქართველმა ხალხმა გამოიხატა თავისი ნება და დაიბრუნა დამოუკიდებლობა. ეს ისტორიული თარიღი ჩვენი ეროვნული ერთიანობის სიმბოლოა.სალომე ზურაბიშვილისგან მოვისმინეთ მნიშვნელოვანი გზავნილების შეფასებები. მათ შორის იმაზე, რომ აქ მდგომი ქართველი ხალხის დამსახურებით საქართველომ მიიღო ევროკავშირის კანდიდატის სტატუსი.ჩემი აზრით, მოლოდინი საქართველოს მოქალაქეებში იყო ის, რომ სალომე ზურაბიშვილი ახალ სტრატეგიებს დასახავდა, სამწუხაროდ, ჩვენ ეს ვერ მოვისმინეთ.თუ ბრძოლა უნდა გადავიდეს ახალ ფაზაში, მან უნდა შეიძინოს ახალი ფორმა. ფაქტია, რომ ეს ვერ მოხვდება იმ ფორმატში, რომელიც უკვე რამდენჯერმე დაანონსდა", - განაცხადა ბოკუჩავამ.
1743446993
ბერნსმა უკრაინაში ვიზიტის შემდეგ ხაზგასმით აღნიშნა, რომ როდესაც ხედავს უკრაინელი ბავშვების ან მოხუცების ცხედრების სურათებს და ისმენს ახალგაზრდა უკრაინელი ჯარისკაცების ისტორიებს, რომლებიც მადლობას უხდიან აშშ-ის პრეზიდენტ დონალდ ტრამპს და სთხოვენ მეტ საბრძოლო მასალის დასაცავად მათი სახლების დასაცავად, მას "არ აინტერესებს ვინმეს მოსწონს პრეზიდენტი ზელენსკი თუ არა, ან არის თუ არა სურვილი, მეტი ფული გამოეყოს უკრაინას"."ეს ჯარისკაცები ფრონტის ხაზზე არ ითხოვენ ფულს. ისინი ითხოვენ 1000 ტანკს, 300 F-35-ს, საზენიტო იარაღს, რათა ჩამოაგდონ დრონები, რომლებიც ჯერ კიდევ ისვრიან სამოქალაქო შენობებს და კლავენ ადამიანებს.პრეზიდენტი ტრამპი უკრაინის უდანაშაულო მშვიდობიანი მოსახლეობის უდიდესი მეგობარია. ის დაასრულებს ამ ომს. ყველა უკრაინაში მადლობას უხდის პრეზიდენტ ტრამპს და ამერიკას უკრაინის გვერდით დგომისთვის", - განაცხადა ბერნსმა.
1743446383
"ტავ ჯორჯია ძალიან დიდ მნიშვნელობას ანიჭებს ახალი მიმართულებების განვითარებას ქვეყნის მთავარი აეროპორტიდან. ჩვენთვის მნიშვნელოვანია, რომ თბილისის საერთაშორისო აეროპორტიდან საქართველოს მოქალაქეებს ევროპის მიმართულებით პირდაპირ ფრენებზე ჰქონდეთ წვდომა. შესაბამისად, უმნიშვნელოვანესია რომ „იზი ჯეტის“ ახალი დანიშნულების ადგილი სწორედ თბილისია და ეს ავიაკომპანია ჩვენს დედაქალაქს სამ ევროპულ ქალაქთან - ჟენევასთან, მილანთან და ლონდონთან პირდაპირი ავიარეისებით დააკავშირებს. ავიარეისები კვირაში ორჯერ სიხშირით შესრულდება. ტავ ჯორჯიას გუნდი მაქსიმუმს აკეთებს იმისთვის, რომ მგზავრთნაკადის უპრეცედენტო მატების ფონზე შექმნილ გამოწვევებთან ადაპტირდეს და ავიაკომპანიებს უმაღლესი ხარისხის სერვისი შესთავაზოს“, - აცხადებს ტავ ჯორჯიას გენერალური მენეჯერი თეა ზაქარაძე.დღეიდან, 31 მარტიდან ოპერირება დაიწყო EasyJet Switzerland-მა, რომელიც ჟენევა-თბილისი-ჟენევის საჰაერო ხაზზე კვირაში ორჯერ სიხშირით, ყოველ ორშაბათსა და ხუთშაბათს იფრენს. პირველი აპრილიდან, EasyJet UK შეასრულებს რეგულარულ რეისებს თბილისი-ლონდონი-თბილისის საჰაერო ხაზზე, კვირაში ორჯერ - ყოველ სამშაბათსა და შაბათს. ასევე, პირველი აპრილიდან ყოველ სამშაბათსა და შაბათს მილანი-თბილისი-მილანის საჰაერო ხაზზე EasyJet Europe Airline BmbH შეასრულებს რეისებს.EasyJet ერთ-ერთია იმ ავიაკომპანიებს შორის, რომელიც ზაფხულის სანავიგაციო სეზონიდან თბილისის საერთაშორისო აეროპორტის მგზავრებს ევროპულ ქალაქებთან დააკავშირებს. 2025 წელს, შოთა რუსთაველის სახელობის აეროპორტს 8 ახალი ავიაკომპანია ემატება. სწორედ ახალი მიმართულებების განვითარებისა და ავიაკომპანიებთან ეფექტიანი თანამშრომლობის გამო, გავლენიანმა პლატფორმამ “Routes Europe 2025” თბილისის საერთაშორისო აეროპორტი ხუთ მილიონამდე მგზავრთნაკადის მქონე ევროპის საუკეთესო აეროპორტების ხუთეულში შეიყვანა.